Piejūras slimnīcā nodibināta biedrība veselības aprūpes pakalpojumu pilnveidošanai "Piejūras slimnīcas fonds", informē veselības aprūpes iestāde.

"Piejūras slimnīcas fonds" – tā saucas biedrība, kuru 19.novembrī nodibināja Piejūras slimnīcas medicīniskā personāla un administrācijas darbinieki. Biedrība savā darbībā izvirza vairākus mērķus – pilnveidot Piejūras slimnīcā sniegto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, kvalitāti un apjomu, uzlabot slimnīcas vidi, kā arī sekmēt personāla izaugsmi, izglītību, papildus apmācības, ko neparedz pašreizējās veselības aprūpes sistēma.

Biedrības "Piejūras slimnīcas fonds" valdes priekšsēdētāja, psihiatre, Psihiatriskās klīnikas bērnu nodaļas vadītāja Evija Siliņa:

"Piejūras slimnīca aptver divas ļoti smagas veselības aprūpes nozares – psihiatriju un onkoloģiju. Valsts šobrīd mūsu slimnīcā finansē tās jomas, kas tieši saistītas ar diagnostiku un medikamentozo ārstēšanu. Tas ir daudz par maz, nu gluži kā visu gadu staigāt vienā kažokā, neskatoties, vai laukā ziema, vai vasara.

Ir vesela rinda rehabilitācijas pasākumi, alternatīvas terapijas metodes, pat psihoterapija, kas neiekļaujas valsts apmaksātās ārstniecības programmās.

Mani nereti pārņem bezpalīdzības sajūta, jo esmu pārliecināta – daudzus mūsu mazos pacientus, kas nonāk Psihiatriskajā klīnikā ar uzvedības vai attīstības traucējumiem, var sākotnēji ārstēt ar alternatīvām metodēm. Un tikai tad, ja rezultāti nav, jāsāk medikamentozā ārstēšana. Arī pie smagākām diagnozēm, pareizi lietojot alternatīvas un rehabilitācijas metodes, medikamentu lietošanu varētu samazināt. Jā, tas ir dārgi, un mēs apzināmies, ka veselības budžetā tuvākajā laikā tam nepietiks līdzekļu."

Dr.Siliņa atzīst, ka Piejūras slimnīcā Psihiatrijas klīnikas pacientiem psihologu pakalpojumi, mūzikas terapija un ergoterapija ir daļēji pieejamas, pateicoties slimnīcas vadības izpratnei par to nepieciešamību.

"Valsts apmaksā bērniem, kas cietuši no prettiesiskām darbībām, psihosociālo rehabilitāciju 10 apmeklējumu apjomā," turpina Siliņa. "Kas notiek tālāk? Jārēķinās, ka lielākais vairums mūsu pacientu, viņu ģimenes ir sociālā riska grupā, bet psihoterapija ir dārgs pasākums, kuru katrs nevar atļauties.

Problēmas ir arī onkoloģiskajiem pacientiem. Viens novirziens, kur būtu jāvelta papildu pūles, ir sabiedrības izglītošana, lai diagnozi varētu uzstādīt savlaicīgi. Otrs novirziens – palīdzība pārvarēt emocionālo krīzi onkoloģiskajiem pacientiem un viņu ģimenes locekļiem, gan uzzinot diagnozi, gan ārstēšanās, gan pēcoperācijas laikā."

Dr.Siliņa ir pārliecināta, ka nepareizi ir gaidīt, kad visas veselības aprūpes problēmas kaut kad nākotnē atrisinās valsts, tādēļ ir jārīkojas. Jaundibinātā biedrība ir veids, kā piesaistīt papildus finansējumu no ES struktūrfondiem, uzņēmējiem, privātpersonām, veids, kā sadarboties ar citām nevalstiskām organizācijām un brīvprātīgajiem, lai ikkatrs pacients saņemtu vislabāko sev nepieciešamo veselības aprūpi. Viss ir iespējams, ieguldot darbu, enerģiju un laiku.Evija Siliņa sagatavo bērnus nodarbībām ar zirgiem Nīcas pagasta „Smilgās”.