Par pilnvaru pārkāpšanu no amata atsaukta valsts SIA "Piejūras slimnīca" valdes locekle Evija Siliņa, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders. Šāds lēmums pieņemts otrdien ministrijā notikušajā kapitāldaļu turētāja ārkārtas sanāksmē.

"Piejūras slimnīcā" īstenotas pārbaudes laikā tika atklāts, ka valdes locekle Siliņa ir pārkāpusi amata pilnvaras, nosakot sev papildu atalgojumu ārpus vienotās atlīdzības sistēmas apmēra. Pārbaudē tika konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts. Tādējādi Siliņa ir pieņēmusi lēmumus par sev nosakāmo atlīdzību, norādīja Šneiders.

Viņš uzsvēra, ka slimnīcas valdes loceklim nav tiesību saņemt atlīdzību par cita amata pienākumu izpildi kapitālsabiedrībā ārpus vienotās atlīdzības sistēmas apmērā noteiktā, tādēļ nolemts atsaukt Siliņu no slimnīcas valdes locekles amata.

Siliņa "Piejūras slimnīcas" valdē tika iecelta 2016.gada 6.oktobrī un viņas pilnvaras beigtos 2022.gada 20.augustā.

Lai pārliecinātos par līdzīgu gadījumu neesamību citās slimnīcās, veselības ministre Ilze Viņķele (AP) uzdevusi pārbaudes veikt arī citās ārpus Rīgas esošajās kapitālsabiedrības, kurās VM ir valsts kapitāla daļu turētāja.

"Piejūras slimnīcas" valdē darbu turpina slimnīcas valdes priekšsēdētājs Artūrs Bērziņš.

VM atgādina, ka pašlaik turpinās "Piejūras slimnīcas" reorganizācijas process, apvienojot to ar slimnīcu "Ģintermuiža".

Kā liecina Firmas.lv informācija, VSIA "Piejūras slimnīca" apgrozījums 2018.gadā bija 3 749 849 eiro, savukārt peļņa – 4512 eiro.