No 7. līdz 11. augustam Bērnu un jauniešu biedrība "Skrejceļš" sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāli un Liepājas Bērnu un jauniešu centra struktūrvienību "Jauniešu māja" organizēja Jauniešu profesionālās ievirzes dienas veselības aprūpē Liepājas 10. -12.‌‌ klašu skolēniem.

Piecpadsmit projekta dalībnieki iepazina medicīnas darbinieku ikdienas dzīvi, profesijas specifiku, darbojoties praktiski RSU Liepājas filiālē, Liepājas Reģionālajā slimnīcā, Piejūras slimnīcā, zobārstniecībā "Libau dental" un citās Liepājas veselības aprūpes iestādēs, kā arī apmeklēja Anatomijas muzeju un ieguva zināšanas RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā.
 
Projekta mērķis bija rosināt Liepājas skolu jauniešu interesi par medicīnas jomu un sniegt zināšanas, kas ļautu skolēniem veiksmīgāk izvēlēties nākotnes profesiju.

Jaunieši projektu novērtēja ļoti pozitīvi. Topošais mediķis Jegors Pņovs saka:  "Projekts attaisnoja manas cerības vairāk, nekā es biju par to iedomājies. Nekad dzīvē nedomāju, ka piecas vasaras dienas var pavadīt tik produktīvi. Visas vietas, visi cilvēki un nodarbības bija savā ziņā interesantas."

"Vienreizēja pieredze, iegūtās emocijas, jauni draugi, jaunas zināšanas, kas noderēs gan skolā, mācībās, gan dzīvē, kā arī izzināju sevi vairāk, paplašināju zināšanas psiholoģijā, uzzināju par visu to, ko jau sen gribēju zināt, tas man arī palīdzēja pašai mentāli. Sapratu, kas mani nepavisam neinteresē, kas ir ļoti liels pluss, tā kā man ir grūtības veikt izvēles. No zobārstniecības sapratu, kuras profesijas mani piesaista. Iemācījos izkāpt no savas komforta zonas", Karīna Porcika raksturo savus lielākos ieguvumus projekta laikā.

Projektu finansiāli atbalstīja Liepājas valstpilsētas pašvaldības administrācija.

Video atskats uz projekta aktivitātēm.