Vasaras izskaņā, sestdien,  26. augustā, Liepājas "Jauniešu māja" ar vērienīgu jauniešu festivālu "Youth wave" svin desmit gadu jubileju, kurš norisināsies Liepājas Piejūras parkā Kūrmājas prospekta galā laikā no pulksten 14 līdz 22, portālu informēja "Jauniešu māja" vadītāja Ance Medne-Strazda.

Liepājas "Jauniešu māja" ir pašvaldības izglītības iestāde, kur jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem var pavadīt savu brīvo laiku vai satikties ar draugiem un kopīgi īstenot savas idejas, vai piedalīties dažādās citu jauniešu rīkotās aktivitātēs un nodarbībās. Savu darbību Jauniešu māja turpina jau desmit gadus, līdz ar ko tiek aicināts ikviens Liepājas jaunietis šos svētkus svinēt kopā.

Festivāla "Youth wave" programmu sastāda dažāda veida aktivitātes un darbnīcas, kā arī izklaidējoša un muzikāla programma uz galvenās platformas. Festivāla piedāvājumā – MPLab ar virtuālo realitāti, "Skauti un gaidas" ar izdzīvošanas prasmēm, Jaunsardze ar līdzsvara izaicinājumu un ieroču salikšanu/izjaukšanu, dzīvnieku patversme LKB "DZAG" piedāvās radošas darbnīcas, lai izveidotu spēļmantas mīluļiem, Liepājas Universitātes studentu padome ar novusa turnīru, Liepājas Skolēnu dome piedāvās gan sportiskas aktivitātes, gan diskusijas un informācijas apmaiņu, Liepājas Jauniešu padome ar izklaidējošām aktivitātēm, Liepājas RAS pastāstīs par noderīgām lietām dabas saaudzēšanā, būs "Jam session", pašaizsardzība, demokrātijas simulācijas spēle "Vēlēšanu pilsēta", diskusijas, spēles, deju meistarklase "Karstie ritmi", hennas darbnīca, "Open mic", "Stand-up Comedy" ar Rūdolfu Kugrēnu, dejas ar grupu "Crosswind" un vēl citas jauniešiem saistošas aktivitātes.


Festivāla programma. Publicitātes attēls.


Galvenokārt projekts tiek realizēts, lai pierādītu sev un savai kopienai, ka jaunieši var gan paši, gan iedvesmot citus jauniešus darboties! Projekta "Youth wave" galvenais notikums ir jauniešu festivāls, bet tas sevī ietver arī citas aktivitātes, kas turpināsies vēl līdz novembra beigām, kurās organizatoru komanda dalīsies ar projekta pieredzi ar citiem jauniešiem un aicinās ar jauniešu projekta konkursu iespējām realizēt arī savas idejas.

Aktuālajai informācijai par šo un citiem pasākumiem un aktivitātēm var sekot "Jauniešu mājas" Facebook lapā un Instagram kontā.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar bērnu un jauniešu biedrību "Skrejceļš".

Projekts "Youth wave" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.