Jau tradicionāli Liepājā maijs tiek pavadīts Veselības mēneša zīmē ar devīzi "Par veselīgu liepājnieku!", informē Liepājas domes Vides un veselības daļa.

Sākot ar 1. maiju, liepājnieki un pilsētas viesi ir aicināti uz pirmajiem publiskajiem Veselības mēneša pasākumiem Liepājā.  Kā jau ierasts, pasākumi paredzēti visu vecumu iedzīvotājiem, speciālistiem un ģimenēm.

Visa mēneša laikā notiks arī daudzas visai ģimenei domātas fiziskas aktivitātes, veselības mērījumi, informatīvi pasākumi visām vecuma grupām, interesentiem un profesionāļiem. Veselības mēnesis tiks atklāts 4. maijā orientēšanās pasākuma "Liepājas pēdas Latvijā" ietvaros, taču jau 1. maijā interesenti ir gaidīti Liepājas muzeja dārzā, Kūrmājas prospektā 16/18, kur no pulksten 12 līdz 14 notiks pavasarīgi veselīga akcija ģimenēm "Katram savu sīpolloku!". Līdzi jāņem tukša plastmasas pudele. Akciju organizē "Liepājas novada fonds" sadarbībā ar biedrību "Rucavas novada lauku atbalsta biedrība".

Savukārt 1. maija vakarā pulksten 19 tiks atklāta jaunizveidotā strūklaka J. Čakstes laukumā, līdz ar to atklājot strūklaku sezonu pilsētā. Dienas laikā tiks ieslēgtas visas pilsētā esošās strūklakas, no kurām viena atrodas autoostā, trīs – Jūrmalas parkā, bet viena – J. Čakstes laukumā.

Piektdien, 2. maijā, no 9 līdz 11 Diabēta biedrībā, Klaipēdas ielā 96a, iedzīvotāji aicināti veikt veselības mērījumus, nosakot glikozes un holesterīna (35 personām) līmeni asinīs. Svētdien, 4. maijā, instruktora pavadībā notiks nūjošanas nodarbība topošajām māmiņām. Pulcēšanās pulksten18 Jūrmalas parkā pie Glābšanas stacijas.  

Nu jau tradicionālais Veselības mēneša partneris ir TN "Kurzeme", kur 3. stāvā no 6. maija ik dienu no 12 līdz 19 darbosies "Veselības infopunkts". Tajā būs pieejama Veselības mēneša programma un dažādi ar veselības veicināšanu saistīti informatīvie materiāli. No 6. maija trīs nedēļu garumā Liepājas BJC Jauniešu mājas ielu vingrotāji visiem interesentiem piedāvās pārbaudīt vai arī uzlabot savu fizisko sagatavotību, kopīgi vingrojot: pirmdienās 18.30 (aiz T/C "Baata" pie veloceliņa sporta laukuma), otrdienās 18.30 (pie pieminekļa Kūrmājas prospekta galā), ceturtdienās 18.30 (aiz T/C "Baata" pie veloceliņa sporta laukuma) un piektdienās 18.30 (aiz T/C "Baata" pie veloceliņa sporta laukuma). No 6. līdz 29. maijam otrdienās un ceturtdienās pulksten 12.30 aicinām arī uz pusdienas laika vingrošanu svaigā gaisā kopā ar Zani Frickausu Jāņa Čakstes laukumā.

"Liepājas iedzīvotāji būs laipni gaidīti pasākumos un akcijās, konkursos un sacensībās, bezmaksas ārstu speciālistu konsultācijās, pasākumos bērniem, ģimenēm, strādājošajiem un pensionāriem. Interesentiem būs iespēja veikt asins analīzes un veselības profilaktiskās pārbaudes, noteikt asinsspiedienu, svaru, plaušu tilpumu, kā arī iesaistīties aktīvā un sportiskā brīvā laika pavadīšanā – ielu vingrošanā, nūjošanā, velobraukšanā un citās aktivitātēs, kā arī piedalīties izglītojošos pasākumos par garīgās un fiziskās veselības veicināšanu, slimību profilaksi un citām aktuālām veselības tēmām. Īpaši aicinām nenovērtēt par zemu sirds un asinsvadu saslimšanu, diabēta un onkoloģisko slimību profilakses nozīmi",  būt aktīviem un ieinteresētiem aicina Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale.

Šajā gadā, atbilstoši Veselības ministrijas definētajām prioritātēm, daudzas Veselības mēneša aktivitātes ir īpaši veltītas ģimenes veselībai. Plašu bezmaksas pasākumu programmu par mazuļu zīdīšanu, fizioterapiju un bērnu pareizu pārnēsāšanu rokās vai slingā, bērna attīstību pirmajā dzīves gadā un citiem aktuāliem jautājumiem piedāvās Latvijas Mājdzemdību ģimeņu apvienība un ģimeņu centrs "Liepa". Būs iespēja bez maksas apmeklēt dažādas lekcijas, piemēram, radošais psiholoģijas centrs "Ģimenei" piedāvās lekciju "Pasaku dziedinošais spēks" – par to, kā stiprināt savu un bērnu psihisko un arī fizisko veselību, izmantojot dziedinošus stāstus, pasakas, simbolus un tēlus, kā arī citas ģimenes veselībai svarīgas lekcijas par ģimenes iekšējiem resursiem, ģimenes lomu bērna attīstībā u.c.

Pasākumus organizē Liepājas pilsētas domes Vides un veselības daļa sadarbībā ar Liepājas nevalstiskajām organizācijām, veselības aprūpes iestādēm, veselīgā dzīvesveida entuziastiem. Arī šogad savus pasākumus pieteikuši biedrība "Liepājas Diabēta biedrība, biedrība "Dižvanagi", biedrība "Liepājas Optimistu pulks", veselības veicināšanas biedrība "Ābolīt’s", biedrība "Latvijas Pirmās palīdzības vienība", biedrība "Viedums", Liepājas Neredzīgo biedrības Sporta klubs "Ezerkrasts", Liepājas Valsts tehnikums, Sociālais dienests, sociālās dzīvojamās mājas, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde un izglītības iestādes, SIA Piejūras slimnīca u.c.

Programmā iekļautie pasākumi iedzīvotājiem ir bez maksas, izņemot Klaudijas Hēlas un Līgas Barones Tamovičas vieslekcijas un Ditas Lases kulinārijas meistarklasi.

Visa Veselības mēneša programma ir apskatāma arī Liepājas pašvaldības portālā šeit: http://www.liepaja.lv/page/3574.

Sekojiet līdzi informācijai un piedalieties!