Novembris jau tradicionāli ir vīriešu veselības mēnesis, kad visā pasaulē un arī Latvijā uzmanība tiek pievērta tieši vīriešu veselības tēmām. Lai iedrošinātu un motivētu vīriešus savlaicīgi rūpēties par savu veselību, tostarp veikt profilaktiskās pārbaudes, tiks rīkots vīrieša veselībai veltīts bezmaksas pasākums "Izvēlies veselību!", kas norisināsies 4. novembrī T/C Kurzeme, no pulksten 14 līdz 17, portālu informēja Liepājas Centrālās administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vīrieša veselības dienas pasākuma ietvaros notiks speciālistu diskusija, kurā veselības jomas speciālisti diskutēs kopā ar plašākai sabiedrībai zināmām personībām. Diskusiju moderēs dzīvesstila blogeris un viedokļu līderis Kaspars Bērziņš. Diskusijas mērķis ir mazināt stigmas un veicināt vīriešu rūpes par savu veselību. Diskusijā tiks runāts par faktoriem, kas stiprina vīrieša veselību kopumā un pasargā no onkoloģiskajām saslimšanām, tiks pārrunāti onkoloģisko slimību riska faktori, informācija par prostatas vēža primāro profilaksi, kā arī skrīningu. Pasākuma ietvaros tiks aplūkota arī veselīga uztura loma vīrieša dzīvē un veselības veicināšanā, kā arī diskutēts par vīriešu emocionālo veselību.

Diskusijā piedalīsies tādi veselības jomas speciālisti kā urologs Kārlis Pētersons, psihoterapeits Rolands Bortaščenoks un ārsts – dietologs Andis Brēmanis. Par veselību rūpēties mudinās tādi sabiedrībā zināmi vīrieši kā Izdzīvošanas skolas vadītājs Oskars Špickopfs, TV raidījumu vadītājs, mūziķis, dīdžejs un Virutests.lv vēstnesis Ansis Klintsons un fitnesa treneris Gints Valdmanis.

Uz vīriešu veselības dienas pasākumu aicināts ikviens interesents, lai gūtu vērtīgu informāciju par onkoloģisko saslimšanu profilaksi un iedrošinājumu vīriešiem savlaicīgi rūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskās veselības pārbaudes.

Pasākumu organizē Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA "Divi gani". Pasākums var tikt filmēts un fotografēts ar mērķi nodrošināt projekta publicitāti. Vīrieša veselības dienas aktivitātes tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs." ietvaros.

Papildu informācija, sazinoties ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļu, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.