Oktobris Latvijā un pasaulē tiek atzīmēts kā sievietes veselības mēnesis, tādēļ veselības veicināšanas projekta "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt Sievietes veselības dienu, kas norisināsies T/C "Kurzeme" 28. oktobrī no pulksten 14 līdz 17, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Šajā dienā ikvienam interesentam būs iespēja klātienē klausīties speciālistu diskusiju "Izvēlies veselību!", kas tiek plānota kā ārstu un veselības ekspertu saruna par sievietes veselības profilaksi, veselīgu dzīvesveidu, pareizu uzturu, par valsts apmaksātajām skrīninga programmām onkoloģijas profilaksei, kā arī par mītiem, kas saistās ar onkoloģiju.

Diskusijā piedalīsies ginekoloģe Vija Veisa, ģimenes ārste Zanda Mudeciema, fitnesa trenere Madara Meiere, radioloģe Evija Asere, onkoloģijas ķirurģe Krista Arcimoviča, fizioterapeite un onkoloģijas paciente Ieva Vasiļjeva un uztura speciāliste Lolita Krasiļņikova. Diskusiju moderēs psihoterapeite Aina Poiša.

No pulksten 15 paralēli diskusijai notiks meistarklases un diskusijas ar uztura speciālisti Lolitu Krasiļņikovu un fitnesa treneri Madaru Meieri. Savukārt onkoloģijas māsas Solvitas Rubenes vadībā pasākuma dalībniecēm būs iespēja piedalīties krūšu pašpārbaudes nodarbībā. Vietu skaits meistarklasēs un nodarbībās ir ierobežots, tādēļ interesentiem lūgums pieteikt savu dalību zvanot pa tālruni 27 817 234.

Visa pasākuma garumā būs iespēja saņemt vērtīgu informāciju Latvijas sieviešu volontieru biedrības "Vita" un Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" stendā.

Pasākumu organizē Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA "Divi gani". Pasākums tiks filmēts un fotografēts ar mērķi nodrošināt projekta publicitāti.

Sievietes veselības dienas aktivitātes tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs." ietvaros.

Papildu informācija, sazinoties ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļu, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.