Šim vakara vadītājas Maijas Kalniņas secinājumam par to, ko tad visvairāk vēlas liepājnieku vairums, ap 250 uz "Liepājnieku domas sēdi" sanākušie uzgavilēja visskaļāk.

Vienprātības gan nebija jautājumā, kādu koalīciju Latvijas Reģionu apvienībai/biedrībai "Liepājnieki" veidot: ar Liepājas partiju vai "Saskaņu". Balsojot par to, auditorija sadalījāsgandrīz līdzīgās daļās.

Trešdienas, 7.jūnija, pievakarē kultūras centrā "Wiktorija", Graudu ielā 34, kur arī pirms vēlēšanām pulcējās biedrības "Liepājnieki" biedri un atbalstītāji, atsaucoties zem Latvijas Reģionu apvienības (LRA) karoga vēlēšanās startējušās biedrības aicinājumam palīdzēt pieņemt atbildīgo lēmumu, kādai turpmāk būt Liepājas domei, bija sanācis vairāk interesentu nekā jebkad. Viņu vidū arī pašvaldībā neievēlēto "mazo" partiju līderi un biedri, "Vienotības" un Nacionālās apvienības pārstāvji, pa kādam saskaņietim, ekssaskaņietim, uz sadarbību ar Liepājas partiju aicinājušie represētie un patriotisko organizāciju pārstāvji, arī Liepājas partijas listes jaunākais kandidāts Mārtiņš Pūris.

Laiki un politika mainās, un tas, kas pirms divdesmit gadiem derēja, šodienas vajadzībām vairs neatbilst, ievadot tikšanos, savās izjūtās dalījās Maija Kalniņa. Viņa arī atgādināja par katra liepājnieka līdzatbildību: "Ja es piekritīšu, ka politika ir netīra, tāda tā arī būs". Baidīties, samierināties ar to, ka tevi "neņem galvā", ka pilsētu vada slikti – arī tā ir ikviena līdzatbildība, jo "mēs esam darba devēji!"

Jānis Vilnītis izmantoja iespēju, lai pateiktos visiem, "kas piedalījās vēlēšanās, neatkarīgi, par ko balsoja", un pastāstīja, ka biedrība "Liepājnieki" priekšvēlēšanu cīņu centušies aizvadīt "tīri", lai būtu pārliecināti, ka rezultāti ir īsti. "Sajūta, ka tas izdevās."

Skaidrojot, kāpēc aicinājis uz tikšanos, Vilnītis atzina, ka "tik daudz zvanu, viedokļu un padomu", cik saņēmis trīs pēcvēlēšanu dienās, nav saņēmis visos pēdējos trīsdesmit gados kopā. Turklāt padomi bieži vien bijuši pilnīgi pretēji, "no viena grāvja otrā". Kuru padomu ņems vērā un kādu lēmumu pieņems LRA/liepājnieki, Vilnītis tik drīz atklāt nesolīja – "varbūt nākošnedēļ, varbūt vēl pēc nedēļas". Arī trešdienas vakarā dzirdētās un sajustās emocijas palīdzēšot izšķirties, apliecināja Vilnītis. Taču "lēmumu pieņemsim mēs pieci, un atbildība būs mūsu".

Vilnītis arī publiski atbildēja uz dažiem jautājumiem, ko biežāk dzirdējis pēdējā laikā, proti: "sarkano līniju nav, jo visi ir liepājnieki, ir principi, piemēram, "vīrs un vārds"". Ja LRA/liepājnieki pārņemtu varu pašvaldībā, netiktu atlaisti "visi domes darbinieki" un netiktu apturēti uzsāktie lielie projekti, kā, piemēram, manēžas būvniecība.

Klātesošie, sadalīti grupās, tika lūgti izvērtēt plusus un mīnusus četriem scenārijiem: LRA un Liepājas partijas koalīcijai, LRA un "Saskaņas" koalīcijai, "Varavīksnes" koalīcijai jeb "kolhozam", kur visas trīs partijas ir vienlīdzīgas, kā arī LRA palikšanai opozīcijā. Vēlāk balsojot, kļuva skaidrs, ka opozīcijas un "kolhoza" variantam nav atbalsta, savukārt abiem pārējiem scenārijiem ir aptuveni vienāds piekritēju skaits. Plusu un mīnusu sarakstā bija visdažādākie argumenti, sākot no "viss paliek pa vecam – turpinās nelikumības, shēmošana, neefektīva pārvaldība"; līdz "cerība uz jaunu un godīgu mēru".

Rezumējot rezultātu, Vilnītis atzina, ka "nevar viennozīmīgi pateikt, ka tikai tas ir labi un tas – slikti".

Vaicāts par sarunām ar abām ievēlētajām partijām, Vilnītis portālam sacīja, ka ceturtdien, 8.jūnijā, tiksies ar partiju līderiem – Uldi Sesku un Valēriju Agešinu, taču tās joprojām būs neformālas tikšanās un sarunas.

"Tālākās sarunas ar partijām būs atkarīgas no šo tikšanos rezultātiem," sacīja Vilnītis.