Trešdien, 9.novembrī notiks apaļā galda diskusija un forums par finanšu krīzes pārvarēšanas un stabilizācijas perspektīvām, kā arī reģionālās attīstības un nodarbinātības jautājumiem.

Liepājas domes pārstāvji, uzņēmēji un liepājnieki varēs uzdot jautājumus un izteikt viedokli Eiropas Parlamenta (EP) deputātam Robertam Zīlem (VL-TB/LNNK). Eiropas Parlamenta Informācijas biroja pārstāve Iveta Ķelpe norādīja, ka Latvijā pašreiz notiek aktīvas diskusijas par to, kā tiks sadalīts Eiropas Savienības (ES) finansējums laika posmam no 2014. līdz 2020.gadam.

Daži no aktuālākiem jautājumiem - vai Latvijai būs samazināti ES kohēzijas fondu līdzekļi un kā cīnīties par taisnīgāku līdzekļu piešķiršanu dalībvalstīm. Eiropas Parlaments lemj par ES budžetu kopā ar dalībvalstīm, tāpēc ir svarīgi, ka EP deputāti no Latvijas ir informēti par situāciju nepastarpinātā veidā, saņemot to no pašvaldībām, uzņēmējiem un iedzīvotājiem, un spētu argumentēti pārstāvēt Latvijas intereses Eiropas Parlamentā.

Liepājniekiem trešdien būs iespēja gan uzklausīt Zīli, gan arī paust savu viedokli par finanšu krīzes pārvarēšanas un stabilizācijas perspektīvām, reģionālās attīstības un nodarbinātības jautājumiem. Jautājumi tiks skatīti stratēģijas "Eiropa 2020" un daudzgadu finanšu plāna kontekstā Latvijā un Eiropas Savienībā.

Dienas pirmajā daļā no plkst.11 līdz 12.30 notiks apaļā galda diskusija ar Liepājas domes un uzņēmēju pārstāvjiem. Diskusiju visi interesenti varēs vērot tiešsaistē "www.europarl.lv".

Savukārt pēcpusdienā no plkst.15 līdz 16.30 visi liepājnieki varēs uzdot savus jautājumus un diskutēt ar Zīli klātienē, tiekoties pilsoņu forumā Liepājas Latviešu biedrības namā, Rožu laukumā 5/6, Liepājā.