LiepajaTravel foto no twitter.com.


Restorānā "Piano", ar Ivaru baudot atsvaidzinošu Reinas ielejas rīslingu, pārrunājam Liepājas SEZ un ostas likteņa krustceles.


Ņemot vērtā liepājnieku "profesionālos",  "ekonomiski pamatotos"  komentārus par tagadējiem SEZ stūres vīriem, mums it kā jāsecina, ka SEZ dibināšana ir bijusi noziegums jau no paša sākuma. Bet mēs ar Ivaru tam tomēr negribētu piekrist, jo SEZ krusttēvs taču ir latvju biznesa Lāčplēsis, liepājnieks Uldis Pīlēns, kuram ar biznesa tālredzību arī tagad viss ir kārtībā.

Mūs izbrīna liepājnieku pārāk kritiskais domāšanas veids komentāros attiecībā uz ostu un SEZ, jo speciālās zonas vadība ir arī Liepājas domes vadība – Jānis Vilnītis un Uldis Sesks vai Uldis Sesks un Jānis Vilnītis, kuriem pašvaldības vēlēšanās bija dots vislielākais liepājnieku uzticības mandāts.

Nopietnākais no visiem liepājnieku pārmetumiem komentāros ir tas, ka viņi un viņu izpalīgi, saņemot pārāk lielu atalgojumu SEZ valdē. Mēs domājam, ka tā lieta varētu būt labojama un nākamajās pašvaldības vēlēšanās pretendentiem uz domi (tātad arī uz SEZ) priekšvēlēšanu solījumos pēc mazāksolīšanas principa vajadzētu norādīt, kādu visminimālāko atalgojumu viņi domē un arī SEZ valdē būtu ar mieru saņemt. Tas vismaz uzlabotu liepājnieku labsajūtu, dodoties pie vēlēšanu urnām.

Liepājas ostas un SEZ kritiķus mums jāapbēdina ar viņiem sliktu jaunumu, kas nesen dzirdēts Rīgā uz Jēkaba ielas, – Liepājas ostu valsts neiebāzīšot savā kabatā.

Pateicoties eiroparlamentārietim un partijas NA vienīgajai autoritātei Robertam Zīlem, valdība beidzot esot kļuvusi dzirdīga un uzklausījusi Ulda Seska saimnieciskos argumentus, kāpēc ostai jāpaliek pie Liepājas SEZ, nevis jānonāk valsts ierēdņu pārraudzībā.

Roberts Zīle ar savu ekonomisko intelektu un nacionālo loģiku ir neitralizējis JKP partijas tiesiskuma krusttēva Bordāna reformatorisko dedzību atņemt Latvijas otrajai galvaspilsētai ostu un padarīt liepājniekus par ostas bāreņiem.

Tātad osta paliek Liepājai. Un tiesiskie šmuces vārītāji, pateicoties Roberta Zīles un Ulda Seska nacionāli ekonomiskai loģikai, ir palikuši bešā.

Šis jautājums praktiski it kā esot izlemts.