Noskaidroti nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2021" prasmju konkursu "Tērpu dizains" un "Transporta pārvadājumi" uzvarētāji, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Alise Bērziņa.

Pirmo vietu prasmju konkursā "Tērpu dizains" ieguva Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne Paula Punkstiņa, bet konkursā "Transporta pārvadājumi" izcilu rezultātu sasniedza Rēzeknes tehnikuma audzēkne Elīna Dukovska. Konkursi notika attālināti tiešsaistē 6. un 7.maijā.

Prasmju konkursā "Tērpu dizains" otro vietu ieguva Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne Līva Jevdokimova, atstājot trešajā vietā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkni Alisi Sedliņu-Brūderi. Konkursā "Transporta pārvadājumi" otro vietu ieguva Liepājas Valsts tehnikuma jaunā topošā speciāliste Krista Amanda Pavlova, bet trešo vietu izcīnīja Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskolas audzēknis Sandris Magone.

Abu konkursu vērtētāji, nozaru profesionāļi, uzteica jauniešu veikumu un lielisko profesionālo sagatavotību, neskatoties uz attālinātajiem apstākļiem, kādos notika gatavošanās konkursam. Konkursa "Transporta pārvadājumi" žūrijas priekšsēdētājs, uzņēmuma "Terrabalt" termināla operatoru nodaļas vadītājs Ēriks Jākobsons atzina, ka no konkursantiem arī pats ir guvis vērtīgas atziņas darbam.

Prasmju konkursā "Tērpu dizains" piedalījās jaunie speciālisti no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas. Savukārt prasmju konkursā "Transporta pārvadājumi" sacentās audzēkņi no Profesionālās vidusskolas "Victoria", Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, Daugavpils tehnikuma, Valmieras tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas un Liepājas Valsts tehnikuma.

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2021" prasmju konkursi notiek gan attālināti, gan klātienē dažādās Latvijas profesionālās izglītības iestādēs. Nākamo prasmju konkursu "Smago spēkratu remonts un apkope", "Mēbeļu izgatavošana", "Skatlogu dizains un noformēšana", "Friziera darbi" un "Tērpu izgatavošana" norise plānota 21.maijā un no 25. līdz 26.maijam klātienē Ogres tehnikumā un Rīgas Stila un modes tehnikumā.

Klātienes konkursu laikā organizatori sola rūpēties par epidemioloģiskās drošības noteikumu un pasākumu ievērošanu.

"SkillsLatvia" ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos "EuroSkills" un "WorldSkills". Konkurss notiek projektā "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs", ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds..