Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkne Patrīcija Krūmiņa nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "SkillsLatvia 2021" izcīnīja godalgoto 3. vietu nominācijā "Grafikas dizains", portālu informēja PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Meistarības konkurss "SkillsLatvia 2021" šogad norisinājās citādākā formātā nekā ierasts. Trīs mēnešu laikā konkursanti sacenšas 21 prasmju konkursā gan attālināti, gan klātienē Latvijas profesionālās izglītības iestādēs. Dalībnieki vienas vai divu dienu laikā demonstrē savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus.

LMMDV audzēknei lielu atbalstu sniedza pedagoģe Zane Bluķe, palīdzot kvalitatīvi sagatavoties konkursa norisei.

"Mūsu skolas audzēkņi ik gadu piedalās šajā konkursā un gūst godalgotas vietas. Esmu patiesi gandarīta par sasniegtajiem rezultātiem gan šogad, gan iepriekšējos gados. Paldies audzēkņiem par darba sparu un paldies pedagogiem par ieguldīto enerģiju, lai sasniegtu šādu rezultātu," uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

Kategorijā "Grafikas dizains" jaunieši izstrādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) reklāmas saukli, T-krekla apdruku un bukletu, kas ieinteresētu un mudinātu vidusskolēnus izvēlēties karjeras ceļu medicīnas nozarē.

Nominācijā "Grafikas dizains" sacentās audzēkņi no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Ogres tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Profesionālā vidusskolas "Victoria", PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola, PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas. No katras izglītības iestādes konkursā piedalījās viens audzēknis.

Jau pavisam drīz konkursanti varēs piedalīties atlases konkursos, lai pretendētu uz iespēju pārstāvēt Latvijas komandu starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills 2021", kas šogad notiks no 22. līdz 26. septembrim Austrijā, Grācā. Dalība tik vērienīgā meistarības konkursā ir iespēja pierādīt savu prasmju izcilību Eiropas līmenī un apliecināt Latvijas profesionālās izglītības starptautisko konkurētspēju.

"SkillsLatvia" ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos "EuroSkills" un "WorldSkills".
Konkurss notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.