Deviņi jaunie profesionāļi – SkillsLatvia komandas dalībnieki – pārstāvēs valsti starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "EuroSkills 2023", kas no 5. līdz 9. septembrim notiks Gdaņskā, Polijā. Jaunieši trīs dienu laikā pierādīs savas profesionālās spējas astoņos prasmju konkursos. Kopumā "EuroSkills 2023" konkursā piedalīsies 600 jaunieši no 32 dalībvalstīm, sacenšoties 43 prasmju konkursos, portālu informēja VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā eksperte Alise Devjatajeva.

Latvijas komandas vadītāja un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās: "EuroSkills konkurss ir iespēja izcelt mūsu valsts talantus, nest Latvijas vārdu Eiropas un tālāk arī pasaules līmenī, kā arī demonstrēt mūsu profesionālās izglītības sasniegumus un kvalitāti, sacenšoties ar līdervalstīm dažādās nozarēs. EuroSkills konkurss ir daļa no globālās WorldSkills kustības, un to var uzskatīt par profesiju olimpiskajām spēlēm. Arī šogad mēs esam gatavi pierādīt savas prasmes un uzkrātās zināšanas un cīnīties par medaļām!".

Šogad jaunieši no sešām profesionālās izglītības iestādēm demonstrēs savas spējas šādos prasmju konkursos:
restorāna pakalpojumos – Līga Ziediņa, Liepājas Valsts tehnikuma absolvente;
• grafiskā dizaina tehnoloģijās – Sāra Tomsone, Rīgas Valsts tehnikuma audzēkne;
• web tehnoloģijās – Renārs Gausiņš, Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis;
• informācijas un komunikācijas tehnoloģijās – Valdemārs Šperbergs, Saldus tehnikuma absolvents, un Miks Mednis, Rīgas Valsts tehnikuma absolvents;
• smago spēkratu tehnoloģijās –  Matīss Vaivods, Ogres tehnikuma absolvents;
• mēbeļu izgatavošanā – Māris Jākabsons, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma absolvents;
• viesu uzņemšanā – Enija Luīze Štokmane, Jelgavas tehnikuma audzēkne;
• ēdienu gatavošanā – Jekaterina Jepifanova, Ogres tehnikuma absolvente.

Ar Latvijas komandu iespējams iepazīties VIAA mājaslapā. Plašāka informācija par Latvijas sasniegumiem iepriekšējo gadu konkursos pieejama VIAA mājaslapas sadaļā EuroSkills. Aicinām sekot līdzi "EuroSkills 2023" konkursa norisei un Latvijas komandas sniegumam SkillsLatvia Facebook lapā, kā arī VIAA Facebook un X jeb Twitter kontos.