Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2024" pēdējo prasmju konkursu "Web tehnoloģijas" un "Datortīklu administrēšana" pusfinālos labākos rezultātus un vietu finālā izcīnīja 12 jaunie profesionāļi no desmit profesionālās izglītības iestādēm. Pusfināli norisinājās Jelgavas tehnikumā, informēja VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā eksperte Alise Devjatajeva.

Prasmju konkursā "Web tehnoloģijas" piedalījās desmit jaunie speciālisti no desmit profesionālās izglītības iestādēm. Vietu konkursa "SkillsLatvia 2024" finālā ieguva Dmitrijs Semjonovs no Rīgas Valsts tehnikuma, Krišjānis Klāvs Kantāns no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Reinis Emīls Aļļis no Liepājas Valsts tehnikuma, Roberts Ķesberis no Saldus tehnikuma, Dāgs Neliuss no Jelgavas tehnikuma  un Roberts Tūbelis no Ventspils tehnikuma.

Konkursantiem bija jāizstrādā vienkāršota mūzikas atskaņošanas aplikācija, kas ļauj pievienot/noņemt mūzikas failus (mp3), kārtot mūzikas failus atskaņošanas sarakstos, ievākt dažādu statistiku, balstoties uz klausītāja atskaņotajām dziesmām un to metadatiem, piedāvāt līdzīgas dziesmas atskaņošanai no jau pievienotajām, kā arī, kas ļauj meklēt audio failus pēc dažādiem kritērijiem. Jaunajiem speciālistiem bija jāizveido arī aplikācijas vizuālais noformējums, balstoties uz dizaina skici. Konkursa pusfināla darbu izpildi vērtēja pedagogi nozares eksperta, darba uzdevumu izstrādātāja Roberta Flaumaņa, vadībā.

Savukārt prasmju konkursā "Datortīklu administrēšana" savas prasmes un zināšanas finālā demonstrēs seši jaunie profesionāļi: Kristaps Dombrovskis no Jelgavas tehnikuma, Markuss Strods no Ogres tehnikuma, Mikus Alfrēds Kļaviņš no Rīgas Tehniskā koledžas, Ņikita Rogovs no Rēzeknes tehnikuma, Denijs Valts Veidemanis no Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas un Ričards Stasis no Liepājas Valsts tehnikuma.

Pildot darba uzdevumus, jaunajiem speciālistiem bija jāveic Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšana un konfigurēšana, datortīkla iekārtu (komutatoru un maršrutētāju) vienkāršu konfigurācijas uzdevumu veikšana gan reālām "MikroTik" iekārtām, gan datortīkla simulācijas vidē. Operētājsistēmas instalēšana varēja tikt aizstāta ar virtuālo mašīnu uzstādīšanu, izmantojot konkursa organizatoru izveidotus šablonus. Konkursa pusfināla darbu izpildi vērtēja pedagogi nozares eksperta, darba uzdevumu izstrādātāja Dagņa Zemtura, vadībā.


Konkursus sadarbībā ar Jelgavas tehnikumu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) š.g. 29 februārī. Prasmju konkursa "Web tehnoloģijas" pusfinālu atbalstīja SIA "Hostnet", savukārt prasmju konkursa "Datortīklu administrēšana" pusfinālu – Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte. Fotogalerija ar pēdējo pusfinālu spilgtākajiem mirkļiem pieejama VIAA Flickr kontā

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2024" fināli norisināsies no  9 līdz 10. maijam Rīgā. Konkurss pulcēs vairāk nekā 120 konkursantus no vairāk nekā 30 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā. Jaunie speciālisti konkursa laikā demonstrēs savas prasmes nozaru ekspertu veidotos darba uzdevumos 20 prasmju konkursos. Konkurss ar moto "Uzvar darītājs!" jau septīto reizi atklās labākos jaunos profesionālos talantus visā Latvijā.

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta "Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā" ietvaros.