Piektdien, 10.oktobrī, no pulksten 10.00 līdz 18.00 Liepājas Universitātes Mūzikas terapijas centrā (MTC), tiks atzīmēta Garīgās veselības diena.

Tās ietvaros Liepājas mūzikas terapeiti informēs un sniegs konsultācijas par mūzikas terapijas pielietojumu dažādām pacientu grupām, informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Timermane.

Liepājas Universitātes MTC vadītāja Līga Enģele aicina piedalīties Garīgās veselības dienā: "Ņemot vērā, ka Liepājas mūzikas terapeiti ir uzkrājuši lielu pieredzi, strādājot gan ar bērniem, gan pieaugušajiem, ir vērtīgi, ka par to uzzina arī ārpus Mūzikas terapijas centra. Šī diena ir vērtīga ar to, ka visas dienas garumā interesentiem – gan bērnu vecākiem, gan speciālistiem, kuri strādā ar cilvēkiem ar īpašām/speciālām vajadzībām – tiek piedāvāta informācija par to, kā mūzikas terapeiti strādā dažādu saslimšanu gadījumos, kādas metodes tiek izmantotas, kādi rezultāti tiek sasniegti un kādi ieteikumi piedāvāti."

Mg. veselības aprūpē Līga Enģele no pulksten 10.00 līdz 11.00 interesentus iepazīstinās ar mūzikas terapijas indikācijām neiropediatrijā.

No pulksten 11.00 līdz 12.00 par darbu ar runas, valodas, dzirdes traucējumiem un ģenētiskām saslimšanām mūzikas terapeita praksē runās Mg. veselības aprūpē Olga Blauzde.

Uzvedības un emocionālo traucējumu korekcija mūzikas terapijā tiks apspriesta no pulksten 12.00 līdz 13.00 Mg. veselības aprūpē Araldas Bužeres vadībā.

Savukārt no pulksten 13.00 līdz 14.00 Mg. veselības aprūpē Dace Stieģele runās par mūzikas terapeita praksi jauniešiem, pieaugušajiem ar garīgās attīstības traucējumiem un redzes traucējumiem. Tiks runāts arī par mūzikas terapijas pakalpojuma pieejamību/atbalstu bērniem un pieaugušajiem ar visu veidu invaliditāti.

No pulksten 14.00 līdz 15.00 Mg. veselības aprūpē Maija Zaķis klātesošiem stāstīs par mūzikas terapeita pieredzi darbā ar runas, valodas un emocionāliem traucējumiem.
Par bērnu cerebrālo trieku, traumām un mūzikas terapiju, rehabilitāciju bērniem un pieaugušajiem pēc insulta pulksten 15.00 – 16.00 plašāk stāstīs Mg.veselības aprūpē Mirdza Paipare.

Pēdējā konsultācija par mūzikas terapiju pacientiem ar dzirdes traucējumiem, kohleāro implantu, garīgās attīstības traucējumiem bērniem un pieaugušajiem notiks no pulksten 17.00 līdz 18.00, to vadīs Mg. veselības aprūpē Iluta Dreimane.
Liepājas Universitātes Mūzikas terapijas centrs atrodas Lielajā ielā 14, 1. stāvā, 121. telpā.

Konsultācijas ir bez maksas.

Garīgās veselības dienu organizē Garīgās veselības atbalsta biedrība "Saules zīmes" sadarbībā ar Latvijas Psihologu biedrību Psiholoģijas dienas ietvaros.
Plašāka informācija par konsultācijām Liepājas Universitātē – Līga Enģele, tālr. 29486479, plašāka informācija par Psiholoģijas dienu – www.psihologijasdienas.lv.