Liepājā šogad 16.martā netiks rīkots leģionāru piemiņas gājiens, aģentūru LETA informēja pērn notikušā gājiena organizators Viktors Birze.

Lēmumam šogad nerīkot gājienu nav nekādu politisku iemeslu – tas skaidrojams ar dažādiem privātiem ģimenes apstākļiem, skaidroja Birze.

"Taču tas nenozīmē, ka šāds gājiens nevarētu notikt nākamgad," piebilda Birze. Viņš pats šogad plānojot piedalīties leģionāru piemiņas gājienā Rīgā. Savukārt organizācijas "Daugavas Vanagi" vietējā nodaļa 16.martā rīkos piemiņas brīdi Liepājas Centrālkapos pie represiju upuru piemiņas akmens.

Jau ziņots, ka pērn Liepājā pēc vairāku gadu pārtraukuma tika rīkots leģionāru piemiņas gājiens. Tajā, pēc policijas sniegtās informācijas, piedalījās ne vairāk kā 40 cilvēki, un gājiens noritēja mierīgi.

Gājienu rīkoja trīs privātpersonas – Birze, Guntars Landmanis un Ernests Leimanis. Tajā piedalījās gan nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Liepājas nodaļas pārstāvji, gan Liepājā aktīvāko nacionālo biedrību, piemēram, "Nacionālais spēks", dalībnieki.

Šādi gājieni Liepājā tika rīkoti no 2004. līdz 2006.gadam. Pērn pēc ilgāka pārtraukuma atkal tika nolemts rīkot gājienu saistībā ar to, ka 2013.gadā apritēja 70 gadi, kopš Otrā pasaules kara laikā tika izveidots Latviešu leģions, kas cīnījās pret okupācijas varu, skaidroja Birze.

Gājiens notika no Čakstes laukuma, virzījās pa K.Valdemāra ielu un Klaipēdas ielu līdz piemiņas vietai latviešu leģionāriem Liepājas Centrālajos kapos.

Kā ziņots, latviešu leģionāru piemiņas dienā Rīgā šogad ir gaidāmi augstāki drošības riski un uz pasākumiem Rīgā varētu ierasties arī radikāli noskaņotas personas no ārvalstīm, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Reiniks. Reiniks skaidroja, ka drošības riski šogad ir augstāki un tam par iemeslu ir notikumi Ukrainā un pieteiktie antifašistu pasākumi Rīgā.

Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu komisija nolēma atļaut visus 16.martā pieteiktos pasākumus, nosakot, ka pretēju viedokļu paudējiem būs liegts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.