Aizvadītajā sestdienā 16.martā, Lestenes Brāļu kapos notika leģionāru piemiņas pasākums, kas bija pulcējis aptuveni 400 cilvēku, tostarp arī liepājniekus – Zemessardzes 44.bataljona un Latvijas strēlnieku apvienības Liepājas nodaļas pārstāvjus.
Piemiņas pasākums sākās Lestenes baznīcā, kur notika senioru sieviešu kora "Daugavas Vanadzes" koncerts, vēlāk mācītāja Mārtiņa Burkes-Burkevica vadībā notika leģionāru piemiņas svētbrīdis Lestenes Brāļu kapos un piecu kritušo leģionāru, no kuriem identificēts ir viens – kaprālis Vilhelms Bulavs, izvadīšana no Lestenes baznīcas un pārapbedīšana.
Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja mākslinieks Vilnis Bulavs, kurš arī piedalījās piemiņas pasākumos, pārapbedītais Vilhelms Bulavs bijis viņa tēvatēva brālis, kuru 1944.gadā vācieši paņēma leģionā un kurš drīz vien arī krita. Vilhelma Bulava mirstīgās atliekas tika uzietas netālu no Lestenes, tagadējā Dobeles rajona teritorijā. Apbedot kritušo, viņam līdzi kapā bija likta stikla pudele, kurā ievietoti viņa personas dati. Kopā ar Bulavu atrastajam otram karavīram diemžēl dati vairs nav bijuši salasāmi. Leģionā ticis iesaukts arī Viļņa vectēvs, taču viņam kara beigās izdevies izbēgt. "Arī manas mammas tēvs bija iesaukts leģionā un krita," pastāstīja Vilnis Bulavs.
Lestenes Brāļu kapos ir pārapbedīti vairāk nekā 1000 kritušie leģionāri un memoriālajā sienā iegravēti vēl 18 000 kritušo, bezvēsts pazudušo vārdu un uzvārdu.
Aģentūra LETA skaidro, ka leģionāru piemiņas diena 16.martā ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi – ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi – ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.
Ieskatam piemiņas pasākumu norisē piedāvājam Modra Helda foto galeriju.
0
0