Pirmdien, 27.martā, medijus uz preses konferenci, kas notika veikalā "Gandrs", bija aicinājis jaunais politiskais spēks "Nacionālā savienība "Taisnīgums"".

Reklāmas bukletā par sevi šis spēks saka "Mēs esam jauni un skaisti, izglītoti un dedzīgi, radoši un veiksmīgi, taisnīgi un godīgi".

Prese konferencē piedalījās partijas priekšsēdētājs un valdes loceklis Viktors Birze, Liepājas nodaļas vadītājs, 15.vidusskolas fizikas skolotājs un gids Kristers Krafts un viņa vietnieks, komerciestādes reģionālais vadītājs Mārcis Butāns.

Reklāmas bukletos NS "Taisnīgums" šobrīd popularizē piecus 3.jūnija vēlēšanu kandidātus – bez trim jau nosauktajiem arī metālmākslinieku, ekstrēmā sporta pārstāvi Andri Kreicburgu, kā arī ģimenes ārstu Vilni Mauliņu. Birze pagaidām gan vēl neesot izšķīries par kandidēšanu, taču "šizofrēnisko situāciju", ka pats strādā vienā no partijas kritizētajām pašvaldības kapitālsabiedrībām – "Liepājas RAS", esot likvidējis, jo aizgājis no šī darba.

Līdz iesniegšanas brīdim saraksts būšot pilns, kandidāti tiekot rūpīgi atlasīti, tāpēc šobrīd vēl visus nevarot nosaukt. "Taisnīguma" kandidātu saraksts gan nebūšot "seju" jeb "spīdekļu" saraksts, tajā neesot ne slavenu sportistu, ne aktieru, ne mūziķu.

Mārcis Butāns atzina, ka ir "parastais cilvēks, kurš piecēlies no dīvāna", jo izlēmis, ka "pietiek sūdzēties par to, cik viss ir slikti, jāsāk pašam kaut ko darīt".

"Taisnīgums", pēc Krafta sacītā, kā lielākās problēmas saskata iedzīvotāju skaita samazināšanos, jaunatnes bezdarbu, pieaugošu nevienlīdzību un netaisnību, divvalodības draudus.

"Pozitīvisma kampaņas vēsta, ka dzīvojam aizvien labāk. Jā, bet tā dzīvo tikai neliela daļa! Otra, lielākā liepājnieku daļa, var atļauties tikai paskatīties no ārpuses uz "Lielo dzintaru", bet ne regulāri iet uz koncertiem," sacīja "Taisnīguma" mēra kandidāts Kristers Krafts, uzsverot, ka iestājas par visu, nevis šaura liepājnieku slāņa interesēm.

Tieši tāpēc, ka visas latviskās partijas ir "Seska satelītpartijas" vai arī to vadība atrodas Rīgā, "Taisnīgumam" šobrīd neesot īsti, ar ko vienoties par sadarbību ievēlēšanas gadījumā.

Jau iepriekš Krafts atzina, ka nekādā gadījumā nesadarbosies ar "Saskaņu", kas iestājas par divvalodību Latvijā ("Esam maza nācija, tāpēc nacionālais jautājums ir aktuāls") un kurai ir līgums ar Putina partiju, tāpat par neiespējamu uzskata sadarbību ar " Liepājas bandīta Hadaroviča" partiju ("Cilvēks var mainīties, bet ne tik ļoti...").

"Tāpēc mums jāiegūst vismaz astoņas vietas domē," pajokoja Krafts, piebilstot, ka cerot vismaz uz trim.

Savus vēlētājus NS "Taisnīgums" uzrunā šādi:

"Šoreiz tev ir paveicies! Nebūs jādomā, par kuru no sirmajiem kungiem, kas vizinās dārgos limuzīnos vai rallija mašīnās, balsot, jo vēlēšanās piedalāmies mēs..."

Nacionālā savienība "Taisnīgums" Latvijā pastāv kopš 2000. gada, pastāstīja Birze, kad to dibināja bijušais LNNK biedrs Eduards Berklavs ar domubiedriem. Taču, Berklavam aizejot mūžībā, šis politiskais spēks kļuva mazaktīvs līdz brīdim, kad 2014.gadā savienību atjaunoja liepājnieks Viktors Birze. Bez pērn izveidotās partijas Liepājas nodaļas aktīvi strādājot arī nodaļa Rīgā.

Pērnajā decembrī, drīz pēc Liepājas nodaļas izveidošanas, "Taisnīgums" pirmo reizi skaļi pauda savu viedokli Liepājā, pieprasot paskaidrojumu pašvaldībai un Valsts valodas centram par publiska pasākuma rīkošanu Karostā krievu valodā. Pirms tam, 2015.gadā, "Taisnīgums" Rīgā protestējis pret valdības lēmumu uzņemt bēgļus jeb, kā sacīja Birze, legālos imigrantus.