Pašvaldību vēlēšanām gatavojas arī pērnajā novembrī dibinātā politiskās organizācijas "Nacionālā savienība "Taisnīgums"" (NS Taisnīgums) Liepājas nodaļa, kura startēs ar savu sarakstu.

Savienības Liepājas domes priekšsēdētāja amata kandidāts ir 27 gadus vecais nodaļas vadītājs, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas fizikas skolotājs, gids Kristers Krafts.

"Jaunība, enerģija, "nesasmērēta" biogrāfija, piecu svešvalodu zināšanas," – NS Taisnīgums mēra kandidātu raksturo partijas valdes loceklis Viktors Birze.

NS Taisnīgums Liepājas nodaļā šobrīd ir vairāk nekā divdesmit biedru, viņu vidū arī viens no cilvēktiesību aizstāvības grupas "Helsinki 86" dibinātājiem Raimonds Bitenieks un viens no jauniešu apvienības "Tēvzemei un brīvībai" veidotājiem Normunds Krafts.

Kristers Krafts Liepājas nodaļu, kura tika dibināta pērnajā novembrī, raksturoja kā "visaktīvāko, spēcīgāko, darbīgāko".Tās kandidātu saraksts vēl esot tapšanas stadijā.

"Tāpat kā Roma nekad nav gatava, arī saraksts līdz iesniegšanas brīdim nav gatavs. Mēs necenšamies pārāk ātri pabeigt un noslēgt tā veidošanu, lai sevi neierobežotu," sacīja Krafts, juniors. Viņš arī atturējās nosaukt citus kandidātus, jo vēl neesot strikti izlemts, ar kuru numuru kurš startēs.

Krafts arī uzskata, ka ir pāragri spriest, ar kurām partijām NS Taisnīgums varētu sadarboties, ja tiks ievēlēts. "Pavisam skaidrs, ka nekādā gadījumā nesadarbosimies ar "Saskaņu" vai citām partijām, kas ietur Maskavas politsiko kursu".

Nacionālā savienība "Taisnīgums" Latvijā pastāv kopš 2000. gada, kad to dibināja Eduards Berklavs ar domubiedriem. Taču, Berklavam aizejot mūžībā, šis politiskais spēks kļuva mazaktīvs līdz brīdim, kad 2014.gadā savienību atjaunoja liepājnieks Viktors Birze.

NS Taisnīgums iestājas par nacionālu, latvisku latviešu valsti, stiprām ģimenēm, Latvijas lata atjaunošanu un citām latviskām vērtībām.

Savienības mājaslapā par Liepāju teikts:

"Pilsētas budžets 15 gados ir palielinājies vairāk ka desmitkārtīgi un ir pienācis laiks to sajust visiem liepājniekiem, ne tikai Domē sēdošajiem. [..] Cik miljonu ir  iztērēts par jaunu pievadceļu ostai, kura sliedes tagad rūsē? Bet tramvaja mēnešbiļetes ar atlaidi pensionāriem no jaunā gada vairs nevaram atļauties. Mūsu slimnīcas tehniskais aprīkojums drīz būs modernākais Eiropā, bet kāda ir attieksme pret slimnieku, un kāds ir vidējā un zemākā personāla atalgojums? Dažviet skolās ir iepirktas dārgas iekārtas, kas stāv neizmantotas, bet bērni ir nepaēduši un skolotājs jaunu mēteli nevar atļauties nopirkt. Mūsu pilsētā tiek rīkotas pompozas patriotisma izrādes, bet latviešu jaunieši joprojām nevar atrast visparastāko darbu bez absurdām prasībām pārvaldīt krievu valodu. Lēmumu pieņēmēji un naudas dalītāji ir pārāk attālinājušies no reālās dzīves un aizmirsuši, ka tā ir mūsu – nodokļu maksātāju nauda, kas domāta visu liepājnieku labklājībai."

Par saviem mērķiem Liepājā NS Taisnīgums izvirzījis rūpes par dzimstības un iedzīvotāju skaita pieaugumu, latviskuma aizstāvību, uzņēmējdarbības attīstību un jaunu darbavietu radīšanu, pašvaldības mēroga referendum ieviešanu, pilsētas līdzekļu izšķērdēšanas novešanu u.c.