Pirmdien, 16.martā, pulksten 10 Liepājas Centrālajos kapos notiks piemiņas brīdis par godu latviešu leģiona karavīriem, informē Nacionālā Apvienības pārstāvis Artūrs Butāns.

Šogad 16.marta gājienu Liepājas domē nav pieteikusi neviena organizācija, bet Nacionālā Apvienība un biedrība "Daugavas Vanagi" aicina pieminēt leģionārus, pulksten 10 noliekot ziedus piemiņas vietā, Liepājas Centrālajos kapos.

Centrālie leģionāru piemiņas dienas pasākumi sāksies pulksten 10 ar dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā, kam sekos gājiens līdz Brīvības piemineklim. Pulksten 14
notiks piemiņas brīdis Lestenes Brāļu kapos, kur klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un leģionārs, "Latviešu karavīru biedrības" priekšsēdētājs Edgars Skreija.

Pēdējos mēnešos ar Nacionālās Apvienības atbalstu tapusi arī filma "Latviešu leģionāri. Taisnības augšāmcelšanās.", kur ietverti latviešu leģionāru dzīvesstāsti un atmiņas no cīņām par neatkarīgu Latvijas valsti, starp divu totalitārām lielvarām – Staļina PSRS un Hitlera Vācijas. Filma pirmizrādi piedzīvos jau 15.martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet filmas veidotāji sola to izrādīt arī citviet Latvijā, tostarp arī Liepājā.