Katra gada 16.martā, Latviešu leģionāru atceres dienā, pie Lestenes atjaunotās baznīcas pulcējās vairāk kā tūkstotis no dažādām Latvijas malām, arī Liepājas, atbraukušie.

23.aprīlī apritēs 18 gadi, kopš dibināts Kurzemes Brāļu kapu fonds. Tā mērķis ir sasniegts – Tukuma novadā, Lestenē izveidots memoriāls 2. Pasaules karā kritušo latvieši karavīru kapu un viņu piemiņas svētnīca.

Lestenes Brāļu kapu komplekss, kas ir otrais lielākais pēc Rīgas Brāļu kapiem, aizņem 1,5 hektārus, un tur apbedīti ap diviem tūkstošiem 1944.–1945.gadā Kurzemes aizstāvēšanas kaujās kritušie latvieši. Taču Lestenes zemē pēdējo miera vietu turpina atrast no citiem kaujas laukiem pārvesto pīšļi. Tā, šī gada 8. maijā tur iesvētīs no Krievijas, Pleskavas apgabala pārvestos.

Lestenes baznīca, kas bija smagi cietusi Kurzemes kauju laikā, tagad pamatā atjaunota un kā katru gadu 16. martā pāri laukiem un kritušo kapenēm piemiņu dimdināja Liepājā no jaunu atlietais baznīcas zvans.

Aizbraukt un nolikt puķi, pastaigāt gar kritušo kapu kopiņām, meklēt un lasīt sev radniecīgo uzvārdu uz memoriāla sienās iegravētajiem simtiem bezvēsts pazudušo vai Krievijā nomocīto vārdiem – tas joprojām ir katra brīva un neatkarīga latvieša pienākums.

Lestenes brāļu kapi un tajos apglabāto leģionāru piemiņas ekspozīcija šogad iekļauta tradicionālajā tūristu vasaras akcijas "Diženi Kurzemē" objektu sarakstā. Tās ir 35 vietas, kuras izvēlētas, lai, iegūstot zīmodziņus, piedalītos Kurzemes tūrisma asociācijas loterijā rudenī.