No Liepājas Universitātes (LiepU) profesora Edgara Lāma ir saņemts iesniegums, kurā viņš atsauc savu kandidatūru Liepājas Universitātes rektora amatam.

Tā kā bez pretendenta nav iespējams turpināt iesākto rektora vēlēšanu procesu, Liepājas Universitātes Satversmes sapulcei būs jālemj par jaunu rektora vēlēšanu izsludināšanu, aģentūru LETA informēja Liepājas Universitātes sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Liepājas Universitātes Satversmes sapulce iesniegumu no Lāma par savas kandidatūras atsaukšanu saņēmusi pagājušajā nedēļā. Par iemesliem, kādēļ Lāms atsaucis kandidatūru, Liepājas Universitāte informāciju nesniedza.

Rektora vēlēšanu process tiek sākts no sākuma. Tiks sasaukta Liepājas Universitātes Satversmes sapulce, kurai būs jāievēl rektora vēlēšanu komisija, un tālāk process noritēs atbilstoši Liepājas Universitātes nolikumam par rektora vēlēšanām - tiks izsludināts jauns konkurss un rektora kandidātu pieteikšana.

Jau ziņots, ka Liepājas Universitātes iepriekšējais rektors Jānis Rimšāns aizgāja mūžībā šī gada 11.janvārī, tāpēc pavasarī tika izsludinātas rektora vēlēšanas. Vēlēšanām tika pieteiktas divas kandidatūras. Pedagoģijas zinātņu doktore Diāna Laiveniece no kandidēšanas atteicās jau drīz pēc savas izvirzīšanas, līdz ar to filoloģijas zinātņu doktors, Kurzemes Humanitārā institūta direktors Lāms palika kā vienīgais rektora amata kandidāts.

Sākotnēji jaunā rektora vēlēšanas bija plānotas 8.jūnijā, taču pēc rektora amata kandidāta Lāma noklausīšanās, ņemot vērā Padomnieku konventa ieteikumu, Liepājas Universitātes Satversmes sapulcē nolemts rektora vēlēšanas atlikt līdz rudenim. Kā aģentūrai LETA toreiz atzina Liepājas Universitātes Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš, rektora kandidātam Lāmam nebija skaidra redzējuma par universitātes attīstību, tāpēc tika ieteikts pagaidām atlikt rektora vēlēšanas un dot laiku attīstības redzējuma izstrādei.

Liepājas Universitāte pašlaik ir diezgan sarežģītā finansiālā situācijā, tāpēc jaunajam rektoram jānāk ar ļoti skaidru redzējumu, kā uzlabot augstskolas saimniecisko darbību, norādīja Kalviņš. Viņš atzina, ka, noklausoties vienīgā rektora amata kandidāta Lāma prezentāciju, radies iespaids, ka pagaidām skaidra redzējuma par universitātes attīstību nav.

"Tas nav vērsts ne pret Lāma kungu, ne pret kādu citu, bet ir vajadzīga programma," iepriekš atzina Kalviņš. "Steiga nav labs padomnieks. Nedomāju, ka būtu pareizi uz ātru roku ievēlēt rektoru, kas kādu laiku vadītu šo "kuģi"."

Pašlaik Liepājas Universitātes rektora vietas izpildītāja ir studiju prorektore Māra Zeltiņa.