Liepājas domes deputāts Ģirts Kronbergs nolēmis aiziet no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Liepājas nodaļas vadītāja amata.

Tas darīts, lai, pēc paša teiktā, "saglabātu organizācijas politisko neitralitāti", raksta LETA.

Viņa vietā LTRK Liepājas nodaļas vadītājas amatā šomēnes stājusies līdzšinējā "Europe Direct" informācijas centra vadītāja Liepājā Kristīne Zabe.

Kronbergs Liepājas domē tika ievēlēts šovasar notikušajās pašvaldību vēlēšanās, kandidējot no Reformu partijas saraksta. "Lai gan es joprojām esmu bezpartijisks, tomēr zināmu ēnu tas [pašvaldības deputāta darbs] met, tādēļ uzskatu, ka pareizi ir atteikties no aktīvas darbības LTRK, lai saglabātu organizācijas politisko neitralitāti," skaidroja Kronbergs.

Savu ilggadējo darba pieredzi LTRK Kronbergs turpināšot izmanot, pildot LTRK valdes priekšsēdētāja Jāņa Endziņa padomnieka pienākumus – proti, konsultējot viņu par reģionālās attīstības jautājumiem. Kronbergs ir arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Ventspils brīvostas valdē.

"Pagaidām jautājums par manu iestāšanos partijā man nav aktuāls, bet es pieļauju, ka nākotnē varētu pieņemt arī tādu lēmumu," atzina Kronbergs. Viņš piebilda, ka no pieciem deputātiem, kuri šovasar ievēlēti Liepājas domē no RP saraksta, tikai viens, proti, Jānis Vilnītis, ir šīs partijas biedrs.