Lai gan jau pavasarī Reinim Točelovskim piesprieda naudas sodu par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpšanu, KNAB lietai par viltus "Kurzemes Vārdu" punktu vēl nav pielicis.

Šonedēļ deputāti Jānis Vilnītis un Ģirts Kronbergs bija uzaicināti uz sarunu ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Politisko organizāciju finansēšanas pārkāpumu izmeklēšanas nodaļas izmeklētāju Karīnu Poļansku.

irliepaja.lv sacīja Vilnītis, KNAB interese saistīta ar Točelovska melīgo paziņojumu, ka izdevuma pirms pašvaldību vēlēšanām izplatītā izdevuma "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"" finansētāji bijuši ar Latvijas Reģionu apvienības karogu vēlēšanās startējušās biedrības "Liepājnieki" pārstāvji Vilnītis un Kronbergs.

Vilnītis KNAB vēlreiz apliecinājis, ka ne viņš, ne arī kāds cits no "Liepājniekiem" nav saistīts ar šo izdevumu – ne pasūtot to, ne arī apmaksājot.

Savukārt Kronbergs atzina, ka saruna bijusi "sakarīga", un viņš saprot, ka pēc tāda paziņojuma, ar kādu klajā nāca Točelovskis, "KNAB nevarēja neuzdot jautājumus".

"Es varu vēlreiz atkārtot – lai pierāda, ka es vai kāds cits no mūsu komandas ir Točelovskim maksājis kaut vienu santīmu," sacīja Kronbergs.

Izņemot šo sarunu ar KNAB izmeklētāju, viņš joprojām neesot ticies ne ar vienu citu tiesībsargājošo iestāžu pārstāvi.

KNAB pavasarī informēja, ka pērn pirms pašvaldību vēlēšanām Liepājā izplatītais izdevums "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"", kas bija vizuāli ļoti līdzīgs laikrakstam "Kurzemes Vārds", uzskatāms par priekšvēlēšanu aģitāciju, ko veikusi ar politiskajām partijām, to apvienībām vai vēlētāju apvienībām nesaistīta persona, jo Točelovskis KNAB bija sniedzis skaidrojumu, ka visus šī materiāla sagatavošanas un izplatīšanas izdevumus, kas kopumā nepārsniedzot 1000 eiro, esot sedzis pats no savas kabatas.

Saistībā ar šo gadījumu KNAB sākta lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa panta par aģitācijas noteikumu pārkāpšanu. Par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas vai uzskaites kārtības neievērošanu Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēts naudas sods fiziskajām personām līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām – līdz 1400 eiro.