28.decembra vakarā tiešsaistes ceremonijā tika paziņoti Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā konkursa "Labākais darbā ar jaunatni 2020" laureāti. Viens no šī gada laureātiem – Liepājas biedrība "Attīstības platforma YOU+", informē projektu koordinatore Marta Renāte Jērica.

Konkursu "Labākais darbā ar jaunatni" Izglītības un zinātnes ministrija rīko katrus divus gadus. Šogad nominācijā "Straujākais lēciens" jaunatnes organizāciju, biedrību un nodibinājumu, kas veic darbu ar jaunatni kategorijā uzvarēja biedrība "Attīstības platforma YOU+".

Biedrība "Attīstības platforma YOU+" ir nevalstiska, sabiedriskā labuma jaunatnes organizācija, kas atrodas Liepājā. Kopš 2020. gada februāra, biedrība "Attīstības platforma YOU+" ir ierakstīta jaunatnes organizāciju sarakstā un turpina savu darbību vēl aktīvāk, īstenojot gan vietēja līmeņa, gan starptautiskus partnerības projektus.

Vēl pirms gada biedrība "Attīstības platforma YOU+" bija īstenojusi tikai dažas aktivitātes, kuru mērķauditorija bija tieši Liepājas jaunieši, taču pēdējā gada laikā biedrība ir uzsākusi strauju attīstību, darbojoties arī citās Kurzemes pilsētās. Šī gada laikā organizācija plāno realizēt vairāk kā 10 projektus.

Viena no būtiskākajām biedrības aktivitātēm ir "Jaunatnes Akadēmija", kura tiek īstenota priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas jauniešiem paredzētā projekta "PuMPuRS" ietvaros. Šogad "Jaunatnes Akadēmija" tiek organizēta Liepājā, Kuldīgā, Aizputē un Grobiņā.
Vēl viens no nozīmīgākajiem projektiem ir "Politiķis ir tikai cilvēks", kura ievaros biedrība rīko neformālas tikšanās, kuru galvenie dalībnieki ir jaunieši un Liepājas Domes deputāti.

Tāpat biedrība īsteno tādus projektus kā "Mentālā veselība arī ir veselība", "YOU+Work", "Breaking the language barrier" un citus. Nesen saņemts apstiprinājums par projektu "JauniešiVAR" un "Jaunatnes politikas attīstība Liepājas un Dienvidkurzemes pašvaldībās" īstenošanu. Ir uzsākti sadarbības projekti ar organizācijām no tādām valstīm kā Spānija, Itālija, Igaunija, Lietuva, Turcija, Bulgārija, Norvēģija, Apvienotā Karaliste, Grieķija, Vācija un Čehija.

Pats jaunākais biedrības projekts ir sadarbībā ar Liepājas Sociālo dienestu īstenotais "Mentora pakalpojums sociālā riska jauniešiem", kas ir pirmais šāda veida pakalpojums Latvijā. Projekta ietvaros tiks sniegts atbalsts līdz 100 jauniešiem vecumā no 13–25 gadu vecumam - gan no sociālā riska ģimenēm, gan jauniešiem no ārpusģimenes aprūpes, kā arī tiem, kuri jau sasnieguši pilngadību un sākuši savu patstāvīgo dzīvi.
Pateicoties šiem projektiem un visām biedrības "Attīstības platforma YOU+" darbībā iesaistītajām personām, biedrība ir spējusi sevi pierādīt ne tikai vietējā, bet arī nacionālā un starptautiskā līmenī.

"Kopā ar YOU+ ir bijis viens notikumiem piepildīts gads, sasniegtas neplānotas virsotnes un piedzīvoti ļoti daudzi notikumi. Skaidrs ir tas, ka līderim un tiem, kuri dara ir vērts apvienoties! Kopā ir iespējams sasniegt vairāk, ātrāk un sasniegto noturēt ilgāk." Tā par aizvadīto gadu kopā ar "Attīstības platforma YOU+" raksta liepājnieks, jaunatnes un sporta jomas eksperts Roberts Klēpis.

Ja arī Tu vēlies iesaistīties "Attīstības platforma YOU+" darbībā vai uzzināt vairāk par to, meklē informāciju Facebook, Instagram vai mājaslapā – youpluss.lv.