Lai novērtētu un izceltu Liepājas nevalstisko organizāciju un brīvprātīgā darba veicēju ieguldījumu 2023. gadā, Liepājas valstspilsētas pašvaldība 27. februārī koncertzālē "Lielais dzintars" godināja tās biedrības un liepājniekus, kuri aizvadītajā gadā bijuši sabiedriski aktīvi un ar savu darbu atbalstījuši līdzcilvēkus. Pašvaldības goda rakstus par savu veikumu saņēma četras nevalstiskās organizācijas un 29 brīvprātīgā darba veicēji, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

"Liepājas nevalstiskās organizācijas un brīvprātīgie stiprina pilsonisko sabiedrību, demokrātiju un rūpējas par liepājnieku kopējo labumu. Šodien, Starptautiskajā Nevalstisko organizāciju dienā, no sirds pasakos par šo organizāciju un brīvprātīgo darbu, pārstāvot dažādas sabiedrības grupas un iestājoties par to tiesībām. Paldies, ka palīdzat mums būvēt tiltu starp pašvaldību un sabiedrību, lai veicinātu savstarpējo uzticēšanos. Paldies, ka ar saviem labajiem darbiem padarāt līdzcilvēku dzīvi aizvien labāku!" svinīgajā pasākumā uzsvēra Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Nevalstiskā sektora organizācijas tika godinātas četrās nominācijās. Par gada nevalstisko organizāciju 2023. gadā liepājnieki atzinuši biedrību "House of Hope". Apbalvojumu nominācijā "Gada debija 2023"  saņēma sporta attīstības biedrība "Spurts", nominācijā "Gada straujākais izrāviens 2023" atzinību guva biedrība "Patvērums ģimenei", bet "Latviešu strēlnieku apvienības" Liepājas biedrība tika atzīta kā veiksmīgākā nominācijā "Gada veiksmīgākais projekts 2023" par realizēto projektu "Brīvības cēlais gars cauri laiku lokiem".

Nominācijā "Gada brīvprātīgais 2023" goda rakstus saņēma 29 liepājnieki: Vjačeslavs Kopitovs, Zanda Ančenko, Biruta Spiciņa, Ainars Lindars, Linda Ulāne, Edgars Lašauri, Taisija Hristoļubova, Inguna Vrubļevska, Roberts Vilcāns, Aija Raudiņa, Sarmīte Strazdiņa, Andris Jaunzemis, Ildze Lagzdiņa, Tīna Vēsmiņa, Guntis Ivanovskis, Zita Valka, Signe Frickausa, Anita Rupeika, Inna Burakova, Anastasija Spirova, Ksenija Mihalkina, Agnese Preikša, Velga Fiļipova, Daņiils Kalinovs, Kristīne Reine-Saponaro, Velta Maļika, Ināra Ozola, Evita Ruicēna un Vitālijs Jakuško.

Godināšanas pasākumā simpātijas balvas par veiksmīgu sadarbību ar NVO sektoru 2023. gadā pasniedza arī pašvaldības sadarbības partneri. Laikraksta "Kurzemes Vārds" redakcija atzinību pasniedza biedrībai "Attīstības platforma You+", sabiedrības integrācijas fonds savu atzinību izteica biedrībai "Tabitas sirds", savukārt Kurzemes NVO centrs savu simpātijas balvu pasniedza poļu biedrībai "Vanda".

Liepājas nevalstiskās organizācijas un brīvprātīgie tika godināti jau 19. reizi un šajā gadā iedzīvotāju līdzdalība bija ievērojami augstāka – kopskaitā tika saņemti 124 pieteikumi.