No 26. līdz 30.oktobrim izglītības iestādēs visā Latvijā norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa. Ņemot vērā "Covid–19" vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, lielākā daļa karjeras lēmumam veltīto pasākumu reģionos un skolās šogad notiek attālināti un tiešraidēs, tostarp abas diskusijas vecākiem un jauniešiem, kuras pēc to norises varēs vērot arī ierakstā.

Otrdien, 27.oktobrī, pulksten 19 notiks tiešsaistes diskusija jauniešu vecākiem un citiem interesentiem "Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?" Savukārt trešdien, 28.oktobrī, pulksten 10 notiks karjeras tēmai veltītā tiešsaistes diskusija jauniešiem "Uzklausi, padomā un izlem pats!".

Diskusijas "Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?" galvenā tēma ir ģimenes loma, paaudžu atšķirības un grūtības karjeras izvēles procesā, ar kurām saskaras mūsdienu jaunieši. Tāpat diskusijas viesi dalīsies ar pieredzi un noderīgiem ieteikumiem, kā ar jaunieti runāt par karjeras tēmu. Vienlaikus vecāki varēs saņemt arī praktisku informāciju par karjeras konsultācijām un citiem karjeras atbalsta mehānismiem, kas pieejami izglītības iestādēs. Diskusijā moderatora Edija Boša vadībā piedalīsies sociālais un organizāciju psihologs, personāla izpētes un testēšanas firmas "CreaTest" vadītājs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits un personālatlases vadītājs Andris Jansons, karjeras konsultante Ilze Rūtenberga, kā arī TV un radio personība un divu meitu mamma Baiba Sipeniece-Gavare.

Savukārt diskusijā jauniešiem "Uzklausi, padomā un izlem pats!", kuru vadīs moderators Magnuss Eriņš, paredzēta virtuāla pieslēgšanās trīs dažādu nozaru uzņēmumiem Latvijā – starptautiskajam drukas produktu ražotājam "Printful", inovatīvajam metālapstrādes uzņēmumam "ERGO E.B.F", kā arī modernajam RSU zobārstniecības studiju centram Rīgas Stradiņa universitātē. Tāpat pasākumā par savu ikdienu un pieredzi stāstīts panākumus guvuši jaunieši, kuru vidū ir pludmales volejboliste Tīna Graudiņa un elektronikas inženieris un "Lightspace Technologies" pārstāvis Roberts Gotlaufs. Diskusijā piedalīsies arī Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, uzņēmuma "Blue Shock Race" dibinātājs un vadītājs Artis Daugins, ekstrēmā sporta biedrības "RAVE team" dibinātājs, BMX braucējs un treneris Roberts Klēpis, kā arī dziedātāja Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča jeb Patrisha.

Abas diskusijas tiešsaistē varēs vērot Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Facebook kontā facebook.com/TavaiKarjerai/. Diskusiju ieraksti pēc norises būs pieejami gan Facebook, gan VIAA Youtube kontā: youtube.com/VIAAlv. Diskusijas laikā interesenti varēs uzdot arī savus jautājumus par karjeras izvēles tēmu.

Kā informē Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe, Karjeras nedēļas laikā arī iestādes un uzņēmumi piedalās dažādās ar karjeras izvēli saistītās aktivitātēs, tā piemēram Liepājas Digitālo inovāciju parks šodien, 27. oktobrī pulksten 14 organizē karjeras dienu, kurā 7.–12. klašu skolēni varēs uzzināt par Liepājas IT ekosistēmu un tās iespējām, kā arī iepazīt nozares profesijas – grafiskais mākslinieks, programmētājs, mākslīgā intelekta izstrādātājs, u.c.

Jaunieši varēs noskaidrot, kādas IT programmas izmanto, piemēram, grafiskais mākslinieks, kāda ir darba dienas specifika profesijā strādājošajam, kādas prasmes ir visnoderīgākās darbā (loģika, matemātikas zināšanas, cik daudz darbā nepieciešama angļu valoda, vai ikdienā svarīga darbošanās komandās, komunikācija, individuāla laika plānošana, zināšanas par krāsu teoriju, u.tml.). Tāpat būs iespēja piedalīties spēlē ar jautājumiem par IT profesijām un laimēt balvas.

Savukārt uzņēmums "AE Partner" Liepājā aicina jauniešus no 7. līdz 12. klasei piedalīties izzinošā tiešsaistes sarunā ar uzņēmuma speciālistiem – "Atvērts mācībām, praksei, karjerai". Saruna norisināsies 29. oktobrī pulksten 13 – 15. Tās laikā jaunieši tiks iepazīstināti ar uzņēmumu, viņiem būs iespēja dzirdēt pieredzes stāstus "Caur praksi uz amatu" un uzzināt par iespēju strādāt šajā uzņēmumā. Skolēni varēs iepazīt AE Partner filozofiju "Mācīt, mācīties un būt mācāmam", kā arī dzirdēt pieredzes stāstus par to, kā "Pieņemt pareizo lēmumu". Jaunieši tiks aicināti uzdot jautājumus, lai ikviens spētu sadzirdēt savas iespējas! Tiešsaiste būs pieejama https://www.aepartner.lv/karjeras-nedela/.

31.oktobrī no pulksten 11 līdz 15 Liepājas Bērnu un jauniešu centra struktūrvienība "Jauniešu māja" organizēs nodarbības jauniešiem kopā ar vecākiem "Karjera ir izvēle", kurā plānotas divas lekcijas. Pirmo lekciju vadīs ārsts – psihoterapeits, RSU docētājs Arturs Miksons par tēmu "Kā vecākiem un jaunietim pārorientēties no destruktīvas uz konstruktīvu sarunu". Otro lekciju vadīs psihologs, izaugsmes trenere Inga Dreimane par tēmu "Karjera: gribēt, izvēlēties, darīt".

Tiešsaistē būs iespēja vērot arī Uzņēmējdarbības konferenci "Uzdrīksties uzvarēt! Sasniedz savu Everestu". Konferenci vadīs šovmenis Renārs Zeltiņš un ar saviem uzdrīkstēšanās stāstiem klausītājus iedvesmos Sandis Kondrāts, Exonicus Trauma Simulator; Reinis Rubenis, Swedbank; Reinis Nikuļcevs, Aksels Zingulis, SIA Rocketgrip; Kārlis Bardelis, Pirmais pasaulē, kurš airu laivā šķērsojis Kluso okeānu, u.c. Konference notiks 29.oktobrī attālināti. Norises laiks no pulksten 10 līdz pulksten 14.20. Tiešraidi varēs vērot portālos labsoflatvia.com, diena.lv, delfi.lv.

Karjeras nedēļas aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai. "Karjeras nedēla" notiek VIAA īstenota projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.