No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā jau 11. reizi notiks Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad būs "Tavs prasmju portfelis". Tās ietvaros arī Liepājas skolēni dažādās interaktīvās aktivitātēs un notikumos varēs apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgās prasmes, portālu informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde.

Visu nedēļu Liepājas izglītības iestādēs norisināsies gan diskusijas, gan erudīcijas spēles, gan tikšanās ar nozares profesionāļiem. Tā, piemēram,  ar saviem stāstiem dalīsies jaunieši, kuri sekmīgi veidojuši savus skolēnu mācību uzņēmumus un kuri piedalījušies projektā IGLS (Inovāciju granti Liepājas studentiem), tāpat žurnālu "Ir", "Ievas Stāsti" un citu izdevumu žurnāliste Ilze Šķietniece tiksies ar jauniešiem, lai pastāstītu par medijpratību un dezinformācijas laikmetu. Liepājas Digitālā parka IT profesionāļi izglītības iestādēm piedāvās karjeras izglītības vieslekciju ciklu Liepājas skolu jauniešiem "IT monitorings, kiberdrošība, sistēmanalītika un 3D vizualizācija". Notiks darba interviju simulācija, tikšanās ar augstskolu pārstāvjiem, u.c.

Tāpat skolotāji ar klašu vai skolēnu interesentu grupām apmeklēs dažādus uzņēmumus un iestādes, vēros un iepazīs dažādu profesiju pārstāvju darbu  - "AE Partner", koncertzāli "Lielais dzintars", "Impact Hub Liepāja", "WD Crafts", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, NBS Jūrasspēku mācību centru, u.c.

Savukārt 18. oktobrī skolēni aicināti apmeklēt "Digitālo inovāciju parka" organizēto IT dienu 2023, kas norisināsies Liepājas Olimpiskajā centrā. Konferences laikā varēs ieklausīties dažādu IT jomas pārstāvju stāstos un uzzinātā par to, kā veidot savu IT karjeru visdažādākajās sfērās: spēļu izstrāde, kiberdrošība, digitālā uzņēmējdarbība, pētniecība, mākslīgā intelekta izstrāde. Tāpat būs iespēja sastapt visdažādākos tehnoloģiju uzņēmumus gan no Liepājas, gan visas Latvijas un uzzināt par iespējām viņu pārstāvētajā sfērā, kā arī izmēģināt dažādas tehnoloģijas to darbībā. Vairāk informācijas ŠEIT.


Noderīgi

Karjeras nedēļā notiks arī vairāki Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētie pasākumi:

Pirmdien, 16. oktobrī, pulksten 18.30, pedagogi un vecāki aicināti pievienoties tiešsaistes nodarbībai "Konkurētspējīgas prasmes ikvienam", kurā karjeras konsultante un "Karjeras attīstības atbalsta balvas – 2023" laureāte Agnese Metuzāle aktualizēs konkurētspējīgu prasmju un to attīstības nozīmi ikviena cilvēka dzīvē, atklājot, kādi ir šī brīža darba tirgus izaicinājumi. Nodarbības dalībnieki uzzinās, kur un kā iegūt nepieciešamās prasmes un kā novērtēt sev jau piemītošās iemaņas. Aicinām sekot Facebook kontam "Tavai karjerai".

Savukārt trešdien, 18. oktobrī, skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja pārbaudīt un pilnveidot savas zināšanas par IT jomu. "IT prasmju dienā" norisināsies Latvijā pirmais IT eksāmens skolām. Eksāmenā varēs piedalīties skolēni vairākās vecuma grupās, sākot no 5. klases. Jaunieši varēs pārbaudīt savas zināšanas un apgūt jaunas prasmes, kas palīdzēs arī turpmāk pārliecinoši strādāt ar jaunajām tehnoloģijām un rīkiem. Pēc eksāmena skolām būs iespēja saņemt šī eksāmena rezultātus, kas palīdzēs novērtēt vispārējo skolēnu zināšanu līmeni IT jomā. Eksāmenu varēs pildīt arī individuāli, un ikviens interesents zināšanas varēs pārbaudīt arī ceturtdien, 19. oktobrī, un piektdien, 20. oktobrī. Labāko rezultātu ieguvēji saņems balvas no Latvijas IT uzņēmumiem. Vairāk ŠEIT.