No 23. līdz 27.janvārim Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) rīko Karjeras nedēļu "Pilnveido prasmes, ieguldi nākotnē!". Piedalīties Karjeras nedēļas pasākumos var ikviens interesents, kurš vēlas apgūt jaunas prasmes, domā par savas karjeras plānošanu un veiksmīgu attīstību vai meklē darbu. Šogad būs pasākumi ne vien darba meklētājiem, bet arī darba devējiem un nodarbinātajiem. Dalība Karjeras nedēļas aktivitātēs ir bez maksas!

Karjeras nedēļā norisināsies tiešsaistes semināri par NVA darba devējiem piedāvātajiem personāla atlases pakalpojumiem un iespēju nodarbinātajiem ar NVA atbalstu apgūt jaunas prasmes, notiks NVA karjeras konsultantu praktiskie semināri un meistarklases darba meklēšanas, karjeras plānošanas un darba tirgus pieprasījuma prognozēšanas jautājumos, tiks rīkotas tikšanās par darba un karjeras iespējām tautsaimniecības nozarēs – medicīnā, inženierzinātnēs, informācijas un komunikācijas tehnoloģijās, kā arī valsts pārvaldē. Karjeras nedēļas laikā NVA eksperti un karjeras konsultanti informēs, kādas profesijas būs pieprasītas nākotnē, kādas mūsdienīgas platformas izmanto darba tirgus prognozēšanā, kā apzināt savus resursus un kompetences darba meklēšanā, izvirzīt karjeras mērķus un motivēt sevi tos sasniegt.

NVA Karjeras nedēļas tiešsaistes pasākumi Zoom platformā:
• 23.janvārī no pulksten 11 līdz 12 – seminārs darba devējiem "Nodarbinātības valsts aģentūras personāla atlases pakalpojumi darba devējiem". Semināra dalībnieki tiks informēti par NVA atbalstu vajadzīgo darbinieku piesaistē un apmācībā, NVA rīkotajām atlasēm un tikšanās ar darba meklētājiem gan klātienē, gan tiešsaistē, uzzinās, kā izmantot NVA CV un vakanču portāla (cvvp.nva.gov.lv) iespējas, patstāvīgi reģistrējot vakances un meklējot atbilstošus darbiniekus.
• 23.janvārī no pulksten 16 līdz 17 - tikšanās ar Latvijas Universitātes Rīgas medicīnas koledžas pārstāvi "Nākotnes perspektīva: medicīnas nozare". Uzzināsiet par iespēju apgūt māsas palīga profesiju, ko Latvijas Universitātes Rīgas medicīnas koledžā organizē NVA pēc Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pieprasījuma, par iespējām apgūt ārstniecības iestādēs pieprasītās ārsta palīga, masiera un optometrista asistenta profesijas.
• 24.janvārī no pulksten 11 līdz 12 – seminārs nodarbinātajiem "Nodarbinātības valsts aģentūras organizētās apmācības nodarbinātajiem". Seminārā runa būs par NVA piedāvātajām mācību iespējām strādājošajiem, lai darba tirgū pieprasītās prasmes viņi ar valsts atbalstu varētu apgūt izglītības iestādēs Latvijā vai starptautiski atzītajās tiešsaistes mācību platformās.
• 24.janvārī no pulksten 16 līdz 17 – tikšanās ar SIA "EIS group Latvia" "Nākotnes perspektīva: informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozare". SIA "EIS Group" ir globāls un inovatīvs IT produkta uzņēmums, tiešsaistes tikšanās dalībnieki tiks informēti par darba iespējām IKT nozarē, uzzinās vairāk par aktuālajām vakancēm uzņēmumā.
• 25.janvārī no pulksten 11 līdz 12 – seminārs "Pieprasītākās profesijas īstermiņa darba tirgus prognozē". Informācija par darba tirgus situāciju, tendencēm un prognozēm tagad ir viegli un ērti pieejama WEB bāzētā darba tirgus prognožu analīzes platformā - prognozes.nva.gov.lv un prognozes.em.gov.lv. Prognožu platformā iekļautā informācija ikvienam interesentam var palīdzēt profesijas izvēlē un karjeras plānošanā.
• 25.janvārī no pulksten 16 līdz 17 – tikšanās ar Ieslodzījuma lietu pārvaldes, Valsts policijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem "Nākotnes perspektīva: valsts pārvalde, drošība, aizsardzība". Pēdējā gada laikā ikviena cilvēka dzīvē drošības un aizsardzības jēdziens ir ieguvis īpašu nozīmi. Valsts pārvaldes struktūrās - Valsts policijā, Ieslodzījumu lietu pārvaldē un Nacionālajos bruņotajos spēkos - ir vakances, kurās iespējams īstenot savu redzējumu par valsts aizsardzību un drošību.  
• 26.janvārī no pulksten 11 līdz 12 – meistarklase "Savu resursu un kompetenču apzināšana veiksmīgiem darba meklējumiem". Viens no nosacījumiem veiksmīgiem darba meklējumiem ir savu resursu un kompetenču izvērtēšana. Iepazīstot savas stiprās puses, var labāk novērtēt savas spējas veikt piedāvāto darbu. Meistarklasē būs iespēja izpildīt vairākus praktiskus uzdevumus, kas palīdzēs izprast savus resursus un kompetences.
• 26.janvārī no pulksten 16 līdz 17 – tikšanās ar SIA "Aerones Engineering" pārstāvjiem "Nākotnes perspektīva: inženierzinātņu nozare". Jau šobrīd inženierzinātņu nozare ir viena no perspektīvākajām darba tirgū, tiek prognozēts, ka šajā nozarē darbaspēka pieprasījums būs nemainīgi augošs tuvākajos 10 gados. SIA "Aerones engineering" ir pasaules līderis vēja turbīnu lāpstiņu inspekciju un apkopes robotikas jomā un sadarbojas ar deviņiem no desmit pasaulē lielākajiem vēja enerģijas uzņēmumiem.
• 27.janvārī no pulksten 11 līdz 12 – meistarklase "Karjeras mērķu izvirzīšana un sasniegšana". Karjera – tas nav viens kopējs kalns, kurā visiem ir jāuzkāpj. Mums katram ir jābūt saviem mērķiem, saviem aicinājumiem un izaicinājumiem. Kā tos ieraudzīt, atpazīt un kā līdz tiem nokļūt – par to šajā meistarklasē. Tā būs iespēja gan ieklausīties atziņās un pieredzes stāstos, gan praktiski vingrināties.

NVA Karjeras nedēļas tiešsaistes pasākumiem aicinām pieteikties, izvēloties interesējošo aktivitāti un aizpildot pieteikuma anketu NVA tīmekļvietnes sadaļā "Karjeras nedēļa 2023".
 
NVA filiāles visā Latvijā rīkos arī klātienes seminārus gan darba devējiem un nodarbinātajiem, gan darba meklētājiem par NVA atbalstu personāla piesaistē, mācību iespējām, darba tirgus prognozēm, darba meklēšanas metodēm un savas karjeras vadību. Informāciju par Karjeras nedēļas klātienes pasākumiem Jūs varat iegūt tuvākajā NVA filiālē!

Karjeras nedēļu darba meklētājiem NVA rīko jau sesto gadu pēc kārtas.