Jaunā konservatīvā partija (JKP) noraidījusi Nacionālās apvienības (NA) aicinājumu veidot kopīgu sarakstu pašvaldību vēlēšanām Liepājā, aģentūru LETA informēja Saeimas deputāts, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Liepājas nodaļas vadītājs Uldis Budriķis.

Viņš norāda, ka JKP atsaukusies NA aicinājumam meklēt potenciālos saskarsmes punktus, taču pēc vairākiem sarunu cikliem secināts, ka vienojošais ir mazākumā.

"Mūsu izvirzītie mērķi pašvaldības darbības caurspīdīguma jautājumos, pārvaldības modeļa un darba pieejas maiņai tika uzklausīti, taču ostas un ekonomisko jautājumu risināšana paliktu otršķirīga, vai netiktu pieminēta vispār," skaidro Budriķis.

Deputāts uzsver, ka tie ir ļoti nozīmīgi uzstādījumi, lai argumentēti, liekot pretī līdzekļu avotus, spētu realizēt ieplānoto gan mazāko liepājnieku, gan senioru atbalstam, turklāt uzlabojot ekonomisko situāciju visiem liepājniekiem.

"Iedrošinām NA uz sadarbību turpmākā pašvaldības darbā pēc vēlēšanām," aicina JKP Liepājas nodaļas vadītājs.

LETA jau vēstīja, ka NA Liepājas nodaļa atkārtoti izteikusi piedāvājumu JKP un Latvijas Reģionu apvienībai (LRA) par vienota saraksta izveidi pašvaldību vēlēšanās Liepājā.

NA Liepājas nodaļas ieskatā visas trīs partijas vieno atbalsts ģimenēm, drošība un caurspīdīga pārvaldība, kas minēts partijas aicinājumā sadarboties. Tāpat aicināts liepājnieku kopējās intereses celt virs personīgajām un mazināt vēlētāju sašķelšanu.

LRA, kurai ir sadarbības līgums ar biedrību "Liepājnieki", jau paziņojusi, ka Liepājā neveidos vienotu sarakstu pašvaldību vēlēšanām ar NA un JKP.

Biedrības "Liepājnieki" valde ir gatava spriest par iespējamo sadarbību ar citiem politiskiem spēkiem pēc vēlēšanām, kad būs skaidrs, kādu izvēli vēlēšanās ir izdarījuši liepājnieki, sacīja Liepājas mērs Jānis Vilnītis.