Liepājas SEZ valdes priekšsēdētāja, Liepājas domes deputāta un uzņēmēja Jāņa Vilnīša (LRA) ienākumi pērn bijuši 80 750 eiro, liecina viņa amatpersonas deklarācija par 2017.gadu.

Lielākos ienākumus – 39 490 eiro – Vilnītis guvis, pildot AS "Liepājas papīrs" valdes priekšsēdētāja pienākumus, bet vēl 9840 eiro viņš saņēmis "Liepājas papīra" divindendēs. Liepājas SEZ pārvaldē, kur Vilnītis kopš pagājušā gada vidus ieņem SEZ valdes priekšsēdētāja amatu, viņš pērn nopelnījis 21 643 eiro. Liepājas domē deputāts pērn saņēmis 8258 eiro. 1000 eiro viņš saņēmis no īpašumu daļu pārdošanas un atsavināšanas, bet 520 eiro Vilnītim izmaksāti kā apdrošināšanas atlīdzība.

Vilnītis deklarējis parādsaistības 83 344 eiro apmērā.

Saskaņā ar deklarāciju viņam ir 31 000 eiro skaidras naudas uzkrājumi un 27 090 eiro uzkrājumi bankā.

Pagājušajā gadā Vilnītis veicis vairākus ziedojumus par kopējo summu 5926 eiro, tostarp 1050 eiro viņš deklarējis kā ziedojumu un biedru naudu.

Vilnītim pieder AS "Liepājas papīrs" akcijas 93 152 eiro vērtībā.

Vilnīša īpašumā ir dzīvoklis Liepājā un zemes un ēkas nekustamais īpašums Nīcas pagastā. Viņa valdījumā ir 2014.gada izlaiduma vieglā automašīna "Renault Captur". Vilnīša īpašumā ir arī motorlaiva, ūdensmotocikls, divas piekabes laivas transportēšanai un kuģa motors.

Vilnītis ir arī LRA valdes loceklis, biedrības "Liepājnieki" valdes priekšsēdētājs un SIA "LP fabrika" valdes priekšsēdētājs.

Pagājušā gada decembrī aģentūra LETA jau ziņoja, ka Vilnītis nolēmis atteikties no amata pienākumiem Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomē, kā arī 2018.gada vasarā plāno atstāt AS "Liepājas papīrs" valdes priekšsēdētāja amatu, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmējs.

"Nākamajā rudenī man plānoti jauni pienākumi, ko nevarēšu apvienot ar vairākiem līdzšinējiem darbiem. Gatavojoties tam, šo laiku izmantoju, lai sakārtotu lietas un nodotu līdzšinējos pienākumus citās rokās," toreiz skaidroja Vilnītis. Viņš apstiprināja, ka šos lēmumus pieņēmis, gatavojoties rudenī pārņemt Liepājas pilsētas domes vadības grožus, kā to paredz pēc pašvaldību vēlēšanām panāktā politiskā vienošanās starp LRA un pašreizējā Liepājas mēra Ulda Seska pārstāvēto Liepājas partiju.