Liepājas Zaļās birzes rajonā tiek veikta siltummezglu tīklu modernizācija, SIA "Liepājas enerģijai" ieviešot mūsdienīgu risinājumu siltuma skaitītāju nolasīšanai.

Testa režīmā 38 punktos šajā rajonā ir uzstādīts Lattelecom Telemetrijas pakalpojums siltuma mērījumiem un 26 punktos – ūdens mērījumiem, kas palīdzēs samazināt siltuma zudumus, veikt patēriņa mērījumus reāllaikā un efektīvāk novērst radušās problēmas vai noplūdes.

„Namos, kur pilotprojekta laikā ir ieviesta Lattelecom Telemetrija, pakalpojuma patēriņa rādītājus ir iespējams nolasīt vienlaicīgi, pat ik pēc 15 minūtēm. Citos objektos darbinieki apbraukā visus objektus un veic nolasījumus tikai reizi mēnesī. Jaunā sistēma ļauj efektīvāk kontrolēt nepārtrauktu pakalpojuma piegādi klientiem atbilstoši nolīgtajam un gandrīz tūlītēji signalizē par problēmām siltumtrasē, piemēram, situācijā, ja siltuma skaitītājs iziet no ierindas. Savukārt klientiem jau drīzumā būs iespējams arī pašiem sekot līdzi nama patēriņam,” skaidro Liepājas enerģijas valdes loceklis Jānis Bērziņš. „Lai pielāgotu pakalpojumu mūsu specifiskajām vajadzībām, bija nepieciešams zināms radošums, bet sadarbība ir bijusi ļoti sekmīga, un ieguvēji būs ne vien Liepājas enerģija,

„Sabiedriskās domas aptaujas dati rāda, ka 41% iedzīvotāju neizprot, kādēļ viņiem jāmaksā par zudumiem kopējā tīklā. Telemetrija palīdz novērst siltuma un ūdens zudumus, ļaujot daudz ātrāk identificēt un līdz ar to novērst bojājumus, kā arī nodrošinot iespēju veidot detalizētu pakalpojuma patēriņa atskaiti, skaidrojot situāciju iedzīvotājiem,” skaidro Gusts Muzikants, Lattelecom Biznesa klientu daļas direktors.

Lattelecom Telemetrijas pakalpojumu komunālo pakalpojumu skaitītāju nolasīšanai šobrīd izmanto arī citi Liepājas reģiona uzņēmumi – SIA Namu serviss Apse, SIA Grobiņas siltums un SIA Grobiņas novada namsaimnieks.

Centralizētu un automatizētu datu nolasīšanu un pārsūtīšanu elektroniskai apstrādei nodrošina telemetrijas pakalpojums. Tas ļauj automātiski nolasīt ūdens un apkures patēriņu dzīvoklī, ēkas pagrabā vai infrastruktūras mezglos, kā arī ļauj veikt ūdens spiediena mērījumus, temperatūras, kā arī mitruma rādījumu nolasīšanu, un redzēt un analizēt iekārtu darbības datus. Telemetrijas pakalpojumus namu apsaimniekotājiem un komunālo pakalpojumu sniedzējiem piedāvā Latvijā lielākais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Lattelecom.