Daudzdzīvokļu namā Liepājas centrā, K. Zāles laukumā 2, ēku apsaimniekotājs "Namu serviss APSE" tikko nodevis ekspluatācijā ēku, kurā veikti vērienīgi renovācijas darbi. Šis ir tikai viens no piemēriem, kā ēkas dzīvokļu kopiena, veiksmīgi sadarbojoties ar apsaimniekotāju, var realizēt nozīmīgus būvniecības projektus.

Konkrētajā objektā "Namu serviss APSE" veica ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas darbus – tika veikta ārsienu, pamatu, pagraba un bēniņu pārseguma siltināšana; logu un durvju nomaiņa, balkonu remonts, ieejas zonas atjaunošana un apkures sistēmas rekonstrukcija. Jāatzīmē, ka "Namu serviss APSE" realizēja pilnu projekta ciklu – sākot no dokumentācijas kārtošanas, līdzfinansējuma piesaistes un beidzot ar būvnieku atlasi un būvdarbu organizēšanu.

"Līdz šim Liepājā esam īstenojuši jau vairāk kā 50 ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projektu par kopējo summu 10 miljonu apmērā. Esam veikuši arī daudz citus iedzīvotājiem nozīmīgus remontdarbus un labiekārtošanas darbus. Namā K. Zāles laukumā 2 rekonstrukcijas projekts aizņēma aptuveni 2,5 gadus, no kuriem remontdarbi risinājās pakāpeniski gada garumā. Pēc tam, kad ēkas iedzīvotāji bija vienojušies un nobalsojuši par renovācijas uzsākšanu, mēs palīdzējām pieteikties un iegūt finanšu institūcijas ALTUM līdzfinansējumu no ES ERAF fondu līdzekļiem  198 577,05 eiro apmērā, kā arī nokārtot bankas aizdevumu. Kopējās projekta izmaksas bija 397 154,16 eiro. Šobrīd iedzīvotāji var dzīvot komfortablā, sakārtotā un drošā ēkā, un tuvākos desmit gadus neraizēties par lielu remontdarbu nepieciešamību", stāsta Virginijus Dobrovolskas, "Namu serviss APSE" valdes loceklis.

Kopumā K. Zāles laukumā 2 īstenotais energoefektivitātes paaugstināšanas projekts iedzīvotājiem nodrošinās siltumenerģijas ietaupījumu 73,35 kWh/m2 gadā, savukārt, siltumnīcefekta gāzu samazinājums plānots 51,58 CO2 ekv.T./gadā.

"Ko mēs spējām redzēt un novērtēt līdz šim brīdim – esam apmierināti ar paveikto darbu. Redzēsim kā ziema paies, kādi būs maksājumi, kāda būs efektivitāte, tad jau pavisam labi būs saprotams renovācijas rezultāts", stāsta K. Zāles laukuma 2 mājas vecākā Dzintra Vīriņa.

Šādi un līdzīgi projekti sākas ar iedzīvotāju dzīvokļu kopienu vēlēšanos uzlabot savus dzīves apstākļus un investēt ēkas kopējā tehniskā stāvokļa uzturēšanā. SIA "Namu serviss APSE" jau strādā pie jauniem renovāciju projektiem un turpina paplašināties un attīstīties, lai nākamajā gadā kļūtu par vienu no vadošajiem ēku apsaimniekošanas uzņēmumiem reģionā.

SIA "Namu serviss APSE" izveidots 2012.gadā apvienojoties diviem pieredzējušiem ēku apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzējiem, un startējot tirgū ar jaunu nosaukumu. Šobrīd uzņēmums apkalpo 160 ēkas Liepājas novadā, un turpina saviem klientiem piedāvāt dažādas ēku apsaimniekošanas pakalpojumu izvēles. Vairāk informācijas – www.apse.lv.