SIA "City Service", kas ir vienīgā dalībniece namu apsaimniekošanas uzņēmumā SIA "Namu serviss APSE", decembrī kļuvusi par 100% īpašnieci arī citam Liepājas namu apsaimniekošanas uzņēmumam – SIA "Livonijas nami", kura valdes loceklis (kopš 21. janvāra) Lietuvas pilsonis Mihails Čerņavskis (Michail Černiavskij) ir valdes loceklis arī SIA "City Service" un valdes priekšsēdētājs SIA "Namu serviss APSE".


Visu trīs uzņēmumu – "Livonijas nami", "Namu serviss APSE" un "City Service" – patiesā labuma guvējs ir Lietuvas Republikas pilsonis Gintauts Jaugielavičs (Gintautas Jaugielavičius).


"Livonijas namu" mājaslapā vēl redzama uzņēmuma vecā adrese – Kuršu iela 18, bet "Lursoft" datu bāze vēsta, ka jau pērnā decembra nogalē "Livonijas nami" meklējami tajā pašā adresē, kur "Namu serviss APSE", proti, Zivju ielā 11/13.


Par to, ka negribot tikuši pie jauna apsaimniekotāja, trešdien uzzināja arī mājas Brīvības ielā 13/15 iedzīvotāji. Paradoksāli, bet 2016. gadā viņi ar "lielu plēšanos", kā portālam irliepaja.lv izteicās mājas vecākā Agita Šterna, izcīnījuši iespēju atteikties no SIA "Namu serviss APSE" pakalpojumiem, bet nu,


lai gan "Livonijas nami" sola turpināt sniegt pakalpojumus esošā līguma ietvaros, faktiski atkal nonākuši tā paša saimnieka rokās.

Agita Šterna: "Pirms Ziemassvētkiem bija atnācis viens no "Livonijas namu" vecajiem īpašniekiem Edgars Jakubauskis, un teica: "Man tev ir divas ziņas, viena laba, otra ne tik labi. Ar kuru sākt?" Teicu, lai sāk ar slikto. "Ir tādi apstākļi, ka es viens (otrs īpašnieks Uģis Atiķis jau vairs nebija uzņēmumā) nevaru strādāt, tāpēc mēs ejam pie "City Service". Taču tev nekas nemainās, "Livonijas nami" paliek! Un pat nepateica, ka "City Service" tā pati "Apse" vien ir."


Foto: irliepaja.lv.


Agita Šterna atceras, cik grūti bijis tikt prom no uzņēmuma "Namu serviss APSE" ciešā tvēriena:


"Pa kluso man piesolīja naudu, lai neejam prom. Kad atteicos, solīja šausmīgus sodus,

jo mājai ir kredīts. Un tagad Jakubauskis gribēs, lai ejam pie viņiem atpakaļ?!"


Brīvības ielas 13/15 iedzīvotāji nav vienīgie, kas iekrituši šajās lamatās, tieši tādā pašā situācijā tagad nokļuvuši arī Klaipēdas 122 iemītnieki. Tiesa Brīvības ielas 13/15 valde gan nolēmusi nesamierināties ar šādu "piespiedu laulību", un cīnīsies atkal, lai tiktu prom no "Livonijas namiem" un visiem tiem, kas stāv aiz šī uzņēmuma. Mājas valde plāno pēc divām nedēļām sasaukt sapulci, lai lemtu par mājas apsaimniekošanas lietām.

Uzziņa
SIA "City Service"
Uzņēmums reģistrēts 2014. gadā, tā juridiskā adrese ir Rīgā, Ganību dambī 24. Uzņēmuma apgrozījums 2020. gadā bijis 915 903 eiro, peļņa – 5 232.


Kopš 2017. gada uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Lietuvas pilsonis Vitauts Turonis (VytautasTuronis), valdes loceklis – Miahils Čerņavskis. No 2016. gada "City Service" vienīgais dalībnieks ir Igaunijā reģistrētais "City Service SE", bet patiesā labuma guvējs kopš 2018. gada – Lietuvas pilsonis Gintauts Jaugielavičs.

SIA "Namu serviss APSE"
Uzņēmums reģistrēts 2004. gadā, reorganizēts 2012. gadā (pievienots "Apsaimniekošanas serviss L"), tā juridiskā adrese ir Liepājā, Zivju ielā 11/13. Uzņēmuma apgrozījums 2020. gadā bijis 472 086 eiro, peļņa – 4 591 eiro.


Kopš 2021. gada septembra SIA "Namu serviss APSE" valdes priekšsēdētājs ir Miahils Čerņavskis. No 2014. gada vienīgā dalībniece ir Rīgā, Gunāra Astras ielā reģistrētā SIA "City Service Latvia", bet patiesā labuma guvējs kopš 2018. gada – Lietuvas pilsonis Gintauts Jaugielavičs.

SIA "Livonijas nami"
Uzņēmums reģistrēts 2011. gadā, juridiskā adrese – Liepājā, Zivju 11/13. Uzņēmuma apgrozījums 2020. gadā bijis 129 746 eiro, peļņa – 15 355 eiro, uz 27. janvāri tam bijis 1 460,70 eiro liels parāds VID.


Kopš 2022. gada 21. janvāra SIA "Livonijas nami" valdes loceklis ir Mihails Čerņavskis. No 2021. gada 16. decembra uzņēmuma vienīgā dalībniece ir SIA "City Service", bet patiesā labuma guvējs kopš 2021. gada 27. decembra – Lietuvas pilsonis Gintauts Jaugielavičs.


(Avots: "Lursoft")