Lai pievērstu sabiedrības uzmanību saslimstībai ar tuberkulozi, tās ātrai diagnostikai un ārstēšanai, šā gada 24. martā pasaulē un Liepājā tiks atzīmēta Pasaules Tuberkulozes diena.

Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā (NPPP) notiks atvērto durvju diena – laikā no pulksten 8 līdz pulksten 20 būs iespējams saņemt konsultācijas un informatīvos materiālus, pierakstīties uz HIV testa veikšanu. Pasaules Tuberkulozes dienā NPPP tiks demonstrēta filma un lasīta lekcija par tuberkulozi, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta viena no klientu grupām ir HIV inficētie. Tuberkuloze ir koinfekcija HIV/AIDS, un HIV inficētajiem cilvēkiem risks inficēties ar tuberkulozi ir lielāks nekā veseliem cilvēkiem. Tāpēc viens no NPPP uzdevumiem ir īstenot tuberkulozes profilakses pasākumus, informē NPPP vadītāja Madara Lapsa.

Sabiedrībā pastāv viedoklis, ka tuberkuloze ir gandrīz izzudusi un tāpēc no tās nav jābaidās. Ir cilvēki, kas domā, ka tuberkuloze skar tikai tos, kas dzīvo nabadzīgākos apstākļos. Neviens no šiem pieņēmumiem nav patiess. Tuberkuloze joprojām ir aktuāla infekcijas slimība, kas apdraud visus, neatkarīgi no cilvēka dzimuma, izglītības vai ienākumiem, uzsver M.Lapsa.

Iegūt vairāk informācijas par Pasaules Tuberkulozes dienu un lekcijām uzņēmumos un iestādēs iespējams, sazinoties ar NPPP vadītāju Madaru Lapsu - zvanot pa tālruni 26308079 vai rakstot uz e-pastu madara.lapsa@liepsd.lv.