Lai pievērstu sabiedrības uzmanību saslimstībai ar tuberkulozi, tās ātrai diagnostikai un ārstēšanai, 24.martā – pasaulē un Latvijā tiks atzīmēta Pasaules Tuberkulozes diena.

Tāpēc šonedēļ, no 18.–22.martam katru dienu laikā no pulksten  10 līdz 13 Liepājas domes Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā Flotes ielā 7 ir iespējams saņemt konsultācijas un informatīvos materiālus par tuberkulozi, kā arī veikt bezmaksas HIV eksprestestus, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta viena no klientu grupām ir HIV inficētie. Tuberkuloze ir koinfekcija HIV/AIDS un HIV inficētajiem cilvēkiem risks inficēties ar tuberkulozi ir lielāks nekā veseliem cilvēkiem. Liela daļa HIV inficēto mirst tieši no tuberkulozes.

Tāpēc viens no Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta uzdevumiem ir īstenot tuberkulozes profilakses pasākumus. Vēršot uzmanību uz problēmas nopietnību, pirms Pasaules Tuberkulozes dienas Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā iespējams saņemt konsultācijas un informatīvos materiālus par tuberkulozi, kā arī veikt bezmaksas HIV eksprestestus.

Tuberkuloze ir infekcijas slimība un ikviens, kas nonāk pietiekami ciešā un ilgstošā kontaktā ar infekciozu tuberkulozes baciļu izdalītāju, nav pasargāts. Latvija ir trešā valsts Eiropas Savienībā aiz Rumānijas un Lietuvas, kur reģistrēti visvairāk tuberkulozes saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, 2012.gadā tie bija 40,7 gadījumi 100 000 iedzīvotājiem.

Sīkāka informācija pie Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta vadītājas Madaras Lapsas (26308079, 63456120, madara.lapsa@liepsd.lv).