Mēra vietniece Silva Golde cer, ka Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļu sadalījums profesionālajai izglītībai nākamajā kārtā būs taisnīgāks.

Tā "Rietumu Radio" sacīja Silva Golde, raksta LETA.

Viņa atzinīgi izteicās par izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa rīcību, apturot Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu, jo līdzekļu sadalījums Kurzemes reģionā iepriekš neesot bijis taisnīgs - neproporcionāls audzēkņu skaitam.

Izredzes ERAF finansējumu Liepājas Valsts tehnikuma modernizācijai nākamajā atlases kārtā Golde vērtē kā labas.

Jau ziņots, ka 13.martā valdība nolēma apstiprināt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informatīvo ziņojumu, kurā noteikti kritēriji, pēc kuriem tiks izvērtēti profesionālās izglītības ERAF projekti, lai noteiktu, kuros veikt atlikušā pieejamā finansējuma investīcijas prioritārā kārtā. Ministrija vērtēs projektu gatavība, nozīmību tautsaimniecības nozarei, pašvaldības gatavību iesaistīties u.c.

IZM pērn nolēma uz laiku apturēt arodskolu modernizāciju par ERAF līdzekļiem, skaidrojot, ka līdzekļu trūkuma dēļ neviena skola iesāktos darbus nevarēs pabeigt.

"Nav izprotams, ka Liepāja, kur ir vairāk audzēkņu nekā citās skolās, saņem mazāk naudas," iepriekšējo finansēšanas kārtību kritizēja Golde. "Cerams, ka projektu vērtēšanas nākamā kārta būs precīza un efektīva, jo pirmkārt būtu prātīgi investēt lielajos centros, kāds ir arī Liepājas Valsts tehnikums, lai ieguvums būtu pēc iespējas vairāk audzēkņiem," uzskata Liepājas pašvaldības pārstāve, norādot, ka vēlas lielāku skaidrību par to, kas notiks tālāk. Kā uzskata Golde, Liepājas Valsts tehnikums spēj izpildīt IZM informatīvajā ziņojumā minētos kritērijus finansējuma saņemšanai.

Kā atzina Golde, vienīgi kritērijs, kas paredz priekšrocības tām pašvaldībām, kuras iegulda līdzfinansējumu mācību iestādes modernizācijā vismaz 20% apmērā no kopējām investīcijām, "nav īsti taisnīgs". "Tā, manuprāt, ir ļoti liela summa, un nav korekti to prasīt, jo likumdošanas ietvars nenosaka pašvaldībām atbildību par profesionālo izglītību," sacīja Golde.

Kopējais pieejamais finansējums otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā ir 43 905 965 lati. Pēc jaunās projektu iesniegumu atlases tiks noteiktas 6-8 profesionālās izglītības iestādes, kas kvalificējas ERAF finansējuma saņemšanai otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā, nodrošinot pilnīgu iestādes infrastruktūras modernizēšanu un finanšu resursu koncentrēšanu.