Liepājas Valsts tehnikumā tērpu mākslinieces Danu Maļavkinu vadībā ikvienam būs iespēja radīt un sašūt īpašus, unikālus un siltus dūraiņus, kas šajā ziemas laikā noteikti būs praktiski pielietojami. Esošais apģērbs var pārtapt par siltiem un stilīgiem dūraiņiem. Viss, kas nepieciešams – kāds džemperis vai cits apģērba gabals, nedaudz pacietības un vēlme radīt, portālu informēja LVT vecākā komunikāciju speciāliste Elīna Kupe.

Meistarklases galvenais mērķis ir parādīt to, cik dažādas var būt apģērba vai tekstila transformācijas. Piemēram, nevalkāts džemperis, kas iegulis plauktā, var pārtapt jaunā, noderīgā lietā. Šī pieeja ir mūsdienīga, uzsverot materiālu vairākkārtēju pielietojamību, tā saudzējot vidi un resursus. Ņemot vērā, ka šogad Liepājas Valsts tehnikumā aktīvu darbību ir sākusi Ekopadome, tēmas par vidi un dažādu resursu apjoma samazināšanu tiks aktualizētas arvien biežāk.

Meistarklasē dūraiņu radīšanas procesā var izmantot materiālus no saviem krājumiem vai izmantot materiālus, kas būs pieejami meistarklases laikā. Dalībai meistarklasē tiek aicināts ikviens interesents, un dalība ir bez maksas, iepriekšēja sagatavotība sūšanā nav nepieciešama.

• Norises laiks: 11. janvārī, no pulksten 18 līdz 21
• Norises vieta: Liepājas Valsts tehnikums, Vānes iela 4, 4. stāva šūšanas darbnīca

Jautājumu gadījumā var sazināties, zvanot 29735843 Ligitai Reimanei, LVT vadošajai pedagoģei tekstila nozarē.