Šodien, 10. aprīlī, godinot Liepājas mēru (1922–1928; 1934–1940), mācītāju, Saeimas deputātu un Latvijas finanšu ministru Ēvaldu Rimbenieku (1888–1943) dzimšanas dienā, īpaši izveidotajā piemiņas vietā Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis nolika ziedus un ieturēja klusuma brīdi, informē Liepājas mēra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis: "Katra pilsētas vadītāja darbs un ieguldījums pilsētā ir godājams, bet šī personība godināma. Ē.Rimbenieka darba ieguldījums neaprobežojas tikai ar Liepājas teritoriju, bet visu Latviju kopumā. Tieši viņa vadības laikā mūsu pilsētā tika atklāta Liepājas Filharmonija un opera. Atjaunot operas tradīcijas ir virziens, kuru šodien saredzu kā Liepājas attīstības stūrakmeni tuvākajiem gadiem."

2020.gada oktobrī tika pabeigti pašvaldības organizētie labiekārtošanas darbi Ē.Rimbenieka piemiņas vietai – uzlabojot pieminekļa skatāmību un novietojumu vidē. Labiekārtošanas darbu rezultātā tika pazemināta betona siena, kas aizsedza piemiņas akmeni ar tajā iestrādāto Ē.Rimbenieka krūšutēla cilni un pilsētas skatu, kas atlieti bronzā.

Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis: "’Ē.Rimbenieks man ir liela autoritāte. Tā iestāties par izglītību, kultūru, pilsētvides atjaunošanu, visām transporta nozarēm, sportu, kā to darīja leģendārais mērs – mums tiešām ir ko mācīties. Paldies saku iniciatīvas autoram Artūram Butānam un Liepājas domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim par Ē.Rimbenieka piemiņas vietas labiekārtošanu."