Juris Kaukulis ar meitu Rūtu. Foto: Ginta Zīverte.


Svētdien, 10. septembrī, plkst. 17 Liepājas muzeja dārzā Kūrmājas pr. 16/18 sāksies Tēva dienas koncerts, kur uz skatuves koncertēs tēvi ar saviem bērniem. Vienlaikus Liepājas muzejā ģimenes aicinātas piedalīties mākslinieces Elitas Patmalnieces zīmēšanas meistardarbnīcā, kā arī bez maksas apmeklēt izstādi "Mirklis pirms. Kāzu tērpi 19. gs. sākums – 20. gs. otrā puse", portālu informēja Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Kā pirmie šajā vakarā ar koncertprogrammu "Dziedam ar tēti…" priecēs Miltiņu ģimene – komponists un mūziķis Arnis Miltiņš ar dēliem Kārli un Jāni, un meitu Laimu. Koncertprogrammā, kuras izveide bija Miltiņu jaunās paaudzes ziņā, skanēs dziesmas, kas ir iemīļotas un dziedātas ģimenē.

Tētis Arnis ir dziedātājs, dziesmu autors, savulaik bērnu raidījuma "Alfona māja" vadītājs, AKKA/LAA "Bezgalības balvas ieguvējs" par visvairāk 2003. gadā skanējušo bērnu dziesmu "Prusakpolka" ("Čību čābu)".

Turpretim Miltiņu jaunā paaudze – Kārlis, Jānis un Laima – no ģimenē valdošajām mūzikas un mākslas mūzām, priekšroku ir devuši mūzikai. Kārlim tuva ir kordziedāšana, Laimai – dziedāšana ansamblī, Jānis, savukārt, ir ģimenes pavadošais "orķestris". Ģimenes godos, ja dzied, tad dzied visi.


Arnis Miltiņš ar ģimeni. Foto no personīgā arhīva.


Turpinājumā uz skatuves kāps Liepājas Simfoniskā orķestra pūtēju ansamblis "Libau Brass Quintet" kopā ar perkusionisti Martu Kauliņu-Pelnēnu. Ansamblī spēlē Mārtiņš Leišavnieks (tuba) ar dēliem Krišjāni Leišavnieku (trompete) un Dāvi Matīsu Leišavnieku (trombons), kā arī Edgars Ruģelis (mežrags) un Mārtiņš Zujs (trompete).