Trešdien, 5.aprīlī, viesnīcas "Līva" konferenču zālē liepājniekus uz "ideju vakariņām" bija aicinājusi Jaunā Konservatīvā partija (JKP).

Kā uzrunājot sanākušos, ap trīsdesmit liepājniekus, izteicās partijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns, šādas "ideju vakariņu" vai dažkārt arī "ideju brokastis" notiek "visur Eiropā", un to mērķis ir bez jelkādiem ierobežojumiem iesaistīt pilsētas pārvaldē visdažādākās pilsoņu grupas, lai cilvēki "paņemtu pilsētu atpakaļ sev", nevis lai tā pieder kādai šaurai interešu grupai.

Ja Liepājā vara būtu Jaunās konservatīvās partijas rokās, politiķi ietu pie liepājniekiem un uzklausītu viņus, nevis liepājniekiem liktu uzklausīt politiķus, pauda Bordāns.

Arī pirmajās JKP "ideju vakariņās" sanākušie tika aicināti nosaukt galvenās Liepājas problēmas labklājības un sociālajā jomā; izglītības, kultūras un sporta jomā; tūrisma un vides jomā; uzņēmējdarbības un ekonomikas jomā, kā arī izteikt savas idejas, kā pašvaldībai šīs problēmas vajadzētu risināt.

Kā portālam sacīja partijas Liepājas mēra kandidāts Uldis Budriķis, šādas "ideju vakariņas" notiks arī turpmāk citos pilsētas rajonos, piemēram, Ezerkrastā, Karostā.

"Mums gan, tāpat kā Rīgā, kur pašvaldība liek šķēršļus, ir grūti atrast telpas, lai varētu sapulcināt cilvēkus," atzina Budriķis.

"Vakariņās" bez partijas priekšsēdētāja piedalījās arī JKP valdes loceklisļi Krišjānis Feldmanis, Juris Jurašs, Rīgas mēra amata kandidāte Juta Strīķe, kā arī Rīgas domes deputāta kandidāts Sandis Riekstiņš.