Tieslietu ministrijai pārskatot Liepājas cietuma būvniecības projektu, tā ir spējusi atrast veidus, kas samazinātu būvniecības izmaksas par 18 miljoniem eiro, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

"Mēs darīsim visu, lai samazinātu Liepājas cietuma celtniecības izdevumus un, pārskatot būvniecības projektu, mēs esam atraduši iespējas naudu ietaupīt. Protams, cietuma projekta pārskatīšana notiek saprāta robežās, lai netiktu ietekmēta tā kvalitāte, bet samazinot tā paaugstinātās prasības, mēs redzam, ka var ietaupīt 18 miljonus eiro," sacīja Bordāns.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets vēl nelēma par Liepājas cietuma būvniecības sākšanu jau 2021.gadā, jo grozījumos vēl nepieciešams veikt tehniskus precizējumus, aģentūra LETA noskaidroja Tieslietu ministrijā.

Vēl nav zināms, kad valdība varētu lemt par šo jautājumu.

No plānotajiem grozījumiem noprotams, ka cietuma būvniecība tiek pārcelta par vienu gadu ātrāk, nekā bija plānots, proti, jau 2022.gadā šim projektam ieplānoti 45 miljoni eiro, 2023.gadā - 41,71 miljons eiro, bet 2024.gadā - 51,35 miljoni eiro.

Savukārt 2021.gada budžetā ieplānoti 8,64 miljoni eiro.

Kopējās provizoriskās izmaksas laika posmā no 2020.gada līdz 2024.gadam plānotas 146 84 miljonu eiro apmērā.

Kā vēstīts, 4.jūnijā valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas ierosinājumu jaunā Liepājas cietuma būvniecību sākt par gadu agrāk nekā bija plānots - nevis 2022., bet gan 2021.gadā.

Ministrija aprēķinājusi, ka būvniecības rezultātā tuvākajos gados nodokļu veidā valsts budžetā atgriezīsies 30 līdz 50 miljoni eiro, "neskaitot tos pozitīvos ekonomiskos un sociālos efektus nākotnē, ko nesīs ieslodzījuma vietu reformas īstenošana, kura nav iespējama bez atbilstošas infrastruktūras". Pēc jaunā cietuma nodošanas ekspluatācijā būtiski samazināšoties valsts budžeta tēriņi vecās infrastruktūras uzturēšanai, kurus valsts katru gadu investē, lai garantētu sabiedrības drošību.

Tieslietu ministrija sola, ka kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 147 miljonus eiro.

Tomēr iepriekš gan partija "KPV LV", gan to pārstāvošais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzsvēruši, ka iebilst par Liepājas cietuma būvniecību esošajos apstākļos un uzskata, ka minētais projekts patlaban nevar būt valsts prioritāte.