Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē šodien pulksten 12 notiks diskusija par bijušo ieslodzīto integrēšanu darba tirgū, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Diskusijā piedalīsies eksperti, uzņēmēji un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Pasākumu ar uzrunu atklās TM valsts sekretārs Mihails Papsujevičs. Savukārt pēc tam divu Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu - "Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana" un "Bijušo ieslodzīto integrācija sabiedrībā un darba tirgū" – vadītājs Māris Luste iepazīstinās klātesošos ar situāciju saistībā ar bijušo ieslodzīto integrēšanu darba tirgū.

Paneļdiskusijā par šo tēmu piedalīsies Papsujevičs, kā arī Liepājas cietuma priekšniece Gita Rozentāle, Valsts probācijas dienesta Kurzemes reģiona teritoriālās struktūrvienības vadītāja pārstāvēs Ineta Kēla, Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane, SIA "Motiva Latvija" un SIA "Capitalix MR" līdzdibinātājs un attīstības vadītājs, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Kurzemes reģiona nodaļas vadītājs Ralfs Minkevičs.

Otrajā daļā plānots diskutēt par bijušo ieslodzīto integrāciju sabiedrībā kopumā. Ar prezentāciju uzstāsies Luste, savukārt pēc tam paneļdiskusijā piedalīsies Ieslodzījuma vietu pārvaldes Resocializācijas daļas priekšniece Svetlana Trubačova, Kēla, Liepājas domes Sociālā dienesta Sociālās darba daļas vecākā sociālā darbiniece Baiba Verbele, biedrības "House of Hope" pārstāve Tatjana Makovija un Ieslodzījuma vietu pārvaldes brīvprātīgā Iluta Dreimane.

Pasākumu moderēs Liepājas teātra aktieris Emīls Dreiblats.