Ceturtdien, 2. decembrī, darba vizītes otrajā dienā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns kopā ar Ogres tehnikuma direktori Ilzi Branti apmeklēja jaunā Liepājas cietuma būvniecībai paredzēto teritoriju, kā arī Liepājas domē tikās ar domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu, vietnieku Ati Deksni un iepazinās ar Apmeklētāju pieņemšanas centra darbu, portālu irliepaja.lv informēja tieslietu ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs.


Jaunā Liepājas cietuma teritoriju ministrs apmeklēja, lai apsekotu atmežošanas darbu izpildi. 8.novembrī jaunā Liepājas cietuma teritorijā tika sākti atmežošanas darbi, lai to sagatavotu būvniecībai. Atmežošanas darbus bez atlīdzības veic Ogres tehnikuma audzēkņi, kuri mācās mežsaimniecības jomas profesionālās izglītības programmās.

Par Bodāna vizīti domē vicemērs Atis Deksnis saka: "Šodien pārrunāti daudz tiešām būtiski un liepājniekiem svarīgi jautājumi. Vispirms dalījāmies pieredzes stāstā par Liepājas līdzšinējo sadarbību ar Dienvidkurzemes novadu, kopīgi apspriedām nodarbinātību Liepājā, Latvijā, izmaiņas sociālajā palīdzībā, Liepājas domes gatavību risināt rindu jautājumu pirmsskolas izglītības iestādēs – jaunu to būvniecību, tāpat apspriedām dzīvojamo māju attīstību – iespējas un juridiskos šķēršļus un bijušās "Liepājas metalurga" teritorijas plānoto attīstību. Taču vislabāk mani kā liepājnieku uzrunāja šis tieslietu ministra teikums: "Liepājai jau izsenis ir zināma vilkme, arī es pirms daudziem gadiem apdomāju iespēju pārcelties uz Liepāju.""


Vizītes pirmajā dienā, trešdien, 1. decembrī, Bordāns Liepājā tikās ar Kurzemes apgabaltiesas un Kurzemes rajona tiesas vadību, lai apspriestu aktuālos jautājumus tiesu darbā.


Kurzemes rajona tiesā (KRT) tieslietu ministrs apsprieda izmaiņas tiesas darbā, kas saistītas ar e-lietas ieviešanu un pakāpenisku tiesu lietu materiālu digitalizāciju. Tāpat arī Tieslietu ministrijas pārstāvji informēja par Tieslietu mācību centra izveidi, lai īstenotu nepieciešamas pārmaiņas tiesnešu un prokuroru kvalifikācijas celšanas sistēmā. KRT tiesneši ar ministru pārrunāja arī procesuālajā regulējumā veiktos jaunākos grozījumus, kuru mērķis ir paplašināt tiesneša iespējas efektīvāk vadīt tiesvedības procesu.


Ministrs, viesojoties Kurzemes rajona tiesā. Publicitātes foto.


Sarunas laikā ar Kurzemes apgabaltiesas vadību Bordāns akcentēja nozīmīgākos ieguldījumus tiesu sistēmas efektivitātes un kvalitātes paaugstināšanā – tieslietu audita īstenošana, lai uzlabotu pirmstiesas kriminālprocesa efektivitāti; Ekonomisko lietu tiesas izveide, lai stiprinātu tiesu un tiesnešu specializāciju; E-lietas ieviešana, lai paplašinātu tiesas pieejamību sabiedrībai; Tieslietu mācību centra izveide, lai Latvijā radītu ilgtspējīgu un stabilu tiesu varas profesionāļu kvalifikācijas celšanas sistēmu. Efektīva tiesu sistēma ir priekšnoteikums arī valsts ekonomiskajai attīstībai, ārvalstu investīciju piesaistei un sabiedrības labklājībai, uzsvēra tieslietu ministrs. Tikšanās laikā tika uzsvērta sistēmiskas pieejas nozīme tiesnešu mācību procesa nodrošināšanā, īpaši uzsverot mācību satura kvalitāti.


Kurzemes apgabaltiesas un Kurzemes rajona tiesas apmeklējumu laikā Bordāns pasniedza Tieslietu ministrijas augstākos apbalvojumus: ar I pakāpes Atzinības rakstu un "zelta" spalvu – Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi Vinetu Vaiteku, ar II pakāpes Atzinības rakstu un "sudraba" spalvu Kurzemes rajona tiesas tiesnešus Dinu Rīnu un Arni Lapiņu. Tieslietu ministrs sveica arī Kurzemes rajona tiesas tiesnesi Ilgvaru Jaunģelži, kurš apbalvots ar Atzinības krustu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā.