Tirdzniecības nama "Kurzeme" trešajā stāvā līdz jūnija beigām iespējams apskatīt daļu no mūzikas un mākslas festivāla "Bildes" sarūpētās apgleznoto "mājas vizītkaršu" jeb pastkastīšu izstādes. Pastkastītes pērn apgleznoja pazīstami Latvijas mūziķi un mākslinieki, un tās bija apskatāmas izstādē "Pastkastītes". Šogad, turpinot ideju, "Bildes" aicināja ikvienu privāto pastkastīšu īpašnieku iesaistīties akcijā "ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!". Akcija veltīta "Bilžu" festivāla 35. jubilejai.


"...tikai no tevis tās gaidīšu es". Autors Visvaldis Asaris.


Izstādē tirdzniecības centrā "Kurzeme" apskatāmi 24 mākslas darbi. Izstādes dalībnieki ir mūziķi, mākslinieki, dažādu radošu profesiju pārstāvji, kā arī viņu bērni. Pastkastītes izstādei apgleznojuši Armands Alksnis, Raimonds Bartaševičs, Juris Kaukulis, Jānis Vanadziņš, Arnis Veisbārdis, Varis Vētra, Arvīds Plokšta, Inese Mailīte, Aleksejs Naumovs Andra Rācenāja, Inga Pērkons u.c.


"Mildas tantei sen jau vairs neviens neraksta". Autors Varis Vētra.


Pastkastīšu dizaina autors, mākslinieks Visvaldis Asaris par izstādi saka: “Ir Lietas,  kuras mēs saucam par vecām kā pasaule. Ir Lietas, kuras mēs esam atmetuši, piemirsuši un šodien vairs nelietojam, bet ir Lietas, kuras ir mūžīgas, spītējot šodienas racionālismam un ikdienas steigai. Zināmā mērā to varam attiecināt uz vēstuli un pastkastīti kā labākajiem mūžīgajiem draugiem. Vēstule gaida nokļūšanu konkrētā pastkastītē, un tā savukārt gaida iekrītam konkrēto vēstuli.


Izstādē eksponētajās pastkastītēs mēs jūtam šo mūžīgo dialogu. Pastkastīte ir kā personīga vēstule, domāta arī mums visiem. Asprātīga vai ne visai, jautra vai pat skumja, krāsaina vai melnbalta, romantiska vai racionāla. Tādi ir izstādes pastkastīšu autoru poētiskie stāsti.”


Daži no pastkastīti apgleznojušajiem mūziķiem, atklājot izstādi "Kurzemē", ne vien bija klāt, bet, kā Igeta Ozoliņa un Edgars Silacērps, arī uzdziedāja – "Bilžu" himnu "Tikai tā!".Akcijā, kas turpināsies līdz 10. septembrim, piedalīties var ikviens, gan apgleznojot īstu pastkastīti, gan savu "sapņu pastkastīti", kas darināta, teiksim, no kurpju kastes. Pastkastītes fotogrāfija jāsūta uz e-pastu: pastkastites@bildes.lv.


"Erozija". Autors Arvīds Endziņš.


"Akcija iecerēta kā krāsains uzmundrinājums un sava radošuma apliecinājums sev un citiem, apgleznota pastkastīte var kļūt ne tikai par personalizētu mājas vizītkarti, bet arī krāšņu vides objektu," saka festivāla "krustmāte" Tija Auziņa.