Sestdien, 16. maijā, pulksten 13 Bernātos laukumā pie Zaļā stara savu 1836 km garā ceļa, kas vijas apkārt Latvijai, robežstabiņu ieraks Liepājas "Stiprās sievas", pastāstīja sievu vadītāja Igeta Ozoliņa.

Pēc stabiņa ierakšanas "Stiprās sievas" dziedās spēka un tautasdziesmas,

un, ja kāds tai brīdī dodas pastaigā Bernātos, var pievienoties, ievērojot drošu distanci un izvietojoties turpat kāpās. Pasākumu atbalsta Nīcas novada dome, rūpējoties par stabiņa nogādāšanu un vietas sagatavošanu.
 

Šobrīd turpinās ceļa labiekārtošana un "1836" ir uzsācis brīnišķīgu sadarbību ar Lielo talku. Jau šī gada Talkas ietvaros ikviens tika aicināts izvēlēties savu daļiņu pierobežā, ko iekopt, tajā skaitā, ierokot "1836" stabiņu, kas iezīmē ceļu dabā – aicinot doties kājām apkārt Latvijai, iepazīstot un apliecinot savu piederību šai skaistajai Zemei.
 

Pirmais ceļa stabiņš Lielās talkas ietvaros tika ierakts jau trešdien kopā ar Lielo talku un RTU, 16. maijā šim stabiņam piepulcēsies vēl ap 20 stabiņiem, ko ieraks dažādās Latvijas pusēs – piemēram, Lielās talkas patrons Valsts prezidents Egils Levits ieraks stabiņu Valkā, citviet Latvijā to uzņēmušās pašvaldības un ģimenes, kā piemēram, Slišānu ģimene Ūpītēs. Stabiņu ierakšana vēl turpināsies arī pēc 16. maija, kad būs brīvāka pulcēšanās, jo arī skolas ar skolēniem un darba kolektīvi ir pieteikušās sakopt un labiekārtot pierobežu.
 
 "1836 ceļš" simbolizē ceļu uz brīvību. To trīs gadu garumā, sākot ar 2016. gadu, veidoja gājēji – brīvprātīgie, kas devās ekspedīcijās pa Latvijas pierobežu, meklējot, atklājot, ieraugot katras vietas unikalitāti tās dabā, vēsturē un cilvēkos, lai galu galā to visu apvienotu vienā, nedalāmā Ceļā, ļaujot lepoties par savu Tautu, Zemi un Valsti.
 

Brīvās gribas ansamblis "Stiprās sievas" kopš akcijas pirmsākumiem ir kļuvis par tās muzikālo dalībnieku.

"Stiprās sievas" ik gadus kopā ar citiem akcijas mūziķiem sniegušas koncertus, iesaistot kopā dziedāšanā gan dalībniekus, gan skatītājus.


"Stiprās sievas" savu darbību uzsākušas mūzikas un mākslas festivāla "Bildes" vasaras nometnē pirms septiņiem gadiem. Sievu repertuārā ir tautasdziesmas, spēka dziesmas, latviešu komponistu oriģināldziesmas, Sievas koncertējušas neskaitāmos festivālos, koncertos, Baltā galdauta svētkos, gadskārtu tradīciju godos, ar koncertiem viesojušās pie tautiešiem Bonnā, Briselē, Frankfurtē. Kopš 2019. gada "Stipro sievu" atzars izveidojies arī Liepājā, apvienojot dažādu profesiju pārstāves, kuras vieno kopīga vērtība – tautas mūzika un tās izziņa.