Lai cik apbēdināti bija klausītāji, kas 28.augusta vakarā Hika zālē "Promenade Hotel" klausījās kamermūzikas koncertu "Lettonia", viņu garaspēks bija pārāks par primitīvo balagānu ārpusē.

Mūzikas pedagoģe un vokāliste Igeta Gaiķe facebook.com, neslēpjoties atzinusi, ka ir dusmīga, jo piektiedienas vakara koncertu "Promenade Hotel" Hika zālē pavadīja agresīvs un primitīvs fona troksnis no blakusesošā autostāvlaukuma, kurā pārdesmit cilvēkiem trikus rādīja skūteru braucēji (starp citu, cilvēki bija vīlušies, ka dārgā rallija rīkotāji nebija pratušies vismaz kādu izpriecu tautai sarīkot bez maksas, tāpēc jau publikas šim šovam bija tik maz, mazāk, nekā koncerta apmeklētāju!)

"Smalki niansēts sniegums, kamermūzikas intīmā aura, mūziķu personību šarms – iespaidi no kārtējā festivāla VIA BALTICA. Un turpat līdzās darvas deva – Rallija Kurzeme bezgaumīgi dārdošais "tucenieks"... Žēl mākslinieku, un teikšu godīgi – sevis un citu, ap pussimt klausītāju, Hika zālē viesnīcā "Promenāde". Un dusmas. Vai Liepāja sevi pasludina par mūzikas galvaspilsētu? Vai tiešām mašīnu dūkoņu, mikrofonā kliegšanu un drausmīgo "tuc tuc" nevarētu pārcelt uz kādu vientuļu laukumu piepilsētā? Un vispār – vai ir iespējama tolerance un sadarbība?! Rallija programmā pieminēts arī minētais kamermūzikas festivāls:) Vai labais tonis būtu šos abus baudīt kopā???" facebook.com raksta sadusmotā mūzikas pedagoģe.

Iemesls sašutumam pamatots. Tomēr par spīti visam iepriekš aprakstītajam – koncerts bija lielisks, mūziķi – Dita Krenberga, Inga Sunepa un Juris Žvikovs, kas visu šo ārprātu uztvēra ar humoru, bija lieliski, un publika, kas, kompensējot to, ko mūziķiem nodarīja nejēdzība ārpusē, aplaudēja jo skaļāk, arī bija lieliska!

Laikam jau naivi cerēt, ka dižā Kurzemes rallija, ko atbalsta pats Valsts Prezidents, rīkotāji ieklausīsies neietekmīgu kultūras cilvēku balsīs. Tomēr, kā saka tā pati Igeta Gaiķe: “Runāt, ieklausīties, respektēt vienam otru – lūk, lielākā vērtība".

Un vēl viens citāts no facebook.com ierakstītā: “Dainās ir izcilas pamācības:"Lēni, lēni Dieviņš brauca no kalniņa lejiņā; netraucēja ievas ziedu, ne arāja kumeliņ'".