Par Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētāju piektdien Alūksnē notiekošajā kongresā ievēlēts Auces novada domes mērs Gints Kaminskis (LZS).

Kaminskis tika ievēlēts vienbalsīgi – ar 172 balsīm par, ziņo aģentūra LETA.

Līdzšinējais savienības priekšsēdētājs, bijušais Liepājas domes deputāts Andris Jaunsleinis vadīja LPS kopš 1993.gada un atkārtoti uz šo amatu vairs nekandidēja.

Liepājas domes pārstāvis kongresā bija Vilnis Vitkovskis, kurš, protams, arī balsoja par Kaminski. Portālam viņs atzina: "Labi viņu vērtēju, Kaminski rekomendēja arī Andris Jaunsleinis".

Pēc ievēlēšanas Kaminskis uzsvēra, ka ir jāstrādā visiem kopā. Kā bijušais mūziķis viņš LPS salīdzināja ar orķestri, kur ir dažādas instrumentu grupas, bet, lai panāktu saliedētu skanējumu, visiem ir jāspēlē saskaņoti. ""Ne pie savas nots – ideja, spēlēsim kopā," aicināja jaunais LPS līderis.

Jaunais LPS vadītājs aģentūrai LETA atzina, ka viņam patlaban nav padomā radikālas pārmaiņas LPS darbībā, bet viņš darīs visu iespējamo, lai pašvaldības tiktu aktīvi iesaistītas ar to darbu saistīto likumu un valdības lēmumu izstrādāšanā un pieņemšanā.

Vaicāts, vai līdzšinējam LPS vadītājam Andrim Jaunsleinim varētu tikt piedāvāts kāds konsultanta vai padomnieka amats LPS, Kaminskis teica, ka Jaunsleinis paudis vēlmi aiziet no darba savienībā, līdz ar to nekāds amats viņam piedāvāts netiks.

Kaminskis gan izteica cerību, ka, ņemot vērā Jaunsleiņa lielo pieredzi LPS darbā, viņš neliegs savu padomu viņam kā jaunajam savienības vadītājam.

Kaminskis paralēli Auces pašvaldības vadītāja amatam līdz šim vadījis arī LPS Novadu apvienību un kopš 2013.gada bijis LPS priekšsēdētāja vietnieks.