Neraugoties uz karstajām dienām, aizvadītajā nedēļā Andra Jaunasleiņa māju pagalmā Bernātos kopā bija pulcējušies pirmajās demokrātiskajās vēlēšanās ievēlētās Liepājas pilsētas valdes locekļi Silvija Demme, Jevgeņija Mickēviča, Ingrīda Jnghāne, Voldis Prancāns, Juris Īlenāns, Andris Jaunsleinis un toreizējais pilsētas galva Imants Vismins.


"Tā mums iegājies, ka reizi gadā satiekamies, šoreiz Andris (Jaunsleinis) mūs uzaicināja pie sevis," portālam irliepaja.lv pastāstīja kādreizējā valdes locekle Silvija Demme, kura šā gada sākumā nosvinēja 80 gadu jubileju, kas arī bija viens no kopā pulcēšanās iemesliem.


Iepriekšējā tikšanās valdes locekļiem bijusi 2020. gada janvārī, kad "valdes sēdes" dienas kārtībā bija jautājums par vēl vienu 20. sasaukuma deputātu "sesiju", maijā aicinot kopā gan toreizējos deputātus, gan tā laika pašvaldības darbiniekus. Diemžēl situācija mainījās, un ārkārtas situācija ieceri izjauca.


"Ko ar šo darīt, nezinām," atzina Jaunsleinis. "Kad iestāsies normāla situācija, tad skatīsimies."


Imanta Vismina un Andra Jaunsleiņa vadīto valdi 1990. gada 26. oktobrī ievēlēja deputāti, kas par tādiem bija kļuvuši 1989. gada 10. decembrī. Valde darbojās gandrīz piecus gadus līdz 1994. gada jūnijam, pieņēma veselu virkni Liepājai nozīmīgu, pat vēsturisku lēmumu.


Pirmo vēsturisko lēmumu jaunievēlētie deputāti pieņēma 1990. gada 5. oktobrī, proti, lūgt Latvijas Republikas Augstāko Padomi 20. sasaukuma pilnvaru laikā "eksperimenta veidā" par savu izpildu un rīcības orgānu ievēlēt "pilsētas galvu" un "pilsētas valdi", kuras sastāvā var būt arī deputāti.


Šādu atļauju Liepājas deputāti saņēma, un jau 12. oktobrī sekoja nākamais lēmums par izpildkomitejas reorganizāciju, brīdinot vadību un darbiniekus par darba attiecību pārtraukšanu. Darbu zaudēju ap pussimts padomju laika ierēdņi.


Vēl pēc divām nedēļām – 26. oktobrī – sekoja lēmums likvidēt Tautas deputātu padomes izpildkomitejas priekšsēdētāja, vietnieka, sekretāra amatus un izpildkomitejas struktūrvienības, ievēlot pilsētas galvu un valdi. Par pilsētas galvu ievēlēja 84. vēlēšanu apgabala deputātu Imantu Visminu, kurš atstāja savu Liepājas papīra izstrādājumu fabrikas direktora amatu, gluži tāpat kā pirms diviem gadiem to nācās izdarīt viņa pēctecim uzņēmumā Jānim Vilnītim, arī viņš AS "Liepājas papīrs" valdes priekšsēdētāja amatu atstāja tā paša iemesla dēļ, jo tika ievēlēts par Liepājas domes priekšsēdētāju.


Valdē ievēlēja Andri Jaunsleini, Ingrīdu Junghāni, Silviju Demmi, Jevgeņiju Mickēviču, Juri Īlenānu un nu jau mūžībā aizgājušo Gunāru Kazeku.


Vairāk sk. ŠEIT.