Ar salmonelozi saslimušo skaits bērnudārzā "Liepiņa" pieaudzis līdz 23. Inficēšanās, visticamāk, saistīta ar higiēnas prasību neievērošanu bērnudārzā uz vietas.

Tā aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko.

Saslimšanas gadījumi ir konstatēti trīs bērnudārza grupās. Epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi konstatēja, ka bērni saslimuši laika periodā 8.marta līdz 11.martam.

Bērniem konstatēti vairāki saslimšanas simptomi - paaugstināta ķermeņa temperatūra, slikta dūša, vemšana, caureja un sāpes vēderā. Saslimšanas gaita ir vidēji smaga un viegla, un lielākā daļa bērnu ārstējas ģimenes ārsta uzraudzībā.

"Kaut arī epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās, epidemiologi uzskata, ka inficēšanās iemesls ir bērnudārzā uz vietas ar salmonellas baktērijām kontaminēts piesārņots) un minētajām trīs bērnudārza grupām pasniegts ēdiens. Ēdiena kontaminācija, visdrīzāk, nav saistīta ar ēdiena piegādātāju, bet ir saistīta ar higiēnas prasību neievērošanu bērnudārzā uz vietas," informēja Ševčenko.

Epidemiologi bērnudārzam ir snieguši nepieciešamās rekomendācijas, kas jāievēro, lai šādi saslimšanas gadījumi turpmāk nenotiktu.

Salmoneloze ir bakteriāla infekcijas slimība, kam raksturīgas pēkšņas galvassāpes, drudzis, slikta dūša, sāpes vēderā, caureja, vemšana, dehidratācija (vecāka gadagājuma cilvēkiem un bērniem).

Kā ziņots, uzņēmums "Zālītes A", kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus "Liepiņai", uzskata, ka bērnudārza audzēkņi ar salmonelozi, visticamāk, saslimuši, kontaktējoties vienam ar otru. Iespēja, ka saslimšana notikusi no bērnudārzā uzturā lietotā ēdiena, uzņēmuma skatījumā, ir maz ticama.

"Ja tas būtu no ēdiena, tad saslimšanas gadījumiem vajadzētu būt arī citās izglītības iestādēs, bet citur tādi gadījumi nav bijuši, iepriekš norādīja "Zālītes A" valdes locekle Ineta Kupše.